Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe teststraat op Schiphol geopend

Nieuwe teststraat op Schiphol geopend

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is een nieuwe extra grote testlocatie geopend waar mensen zich kunnen laten testen op het coronavirus. Op een locatie bij P4 Lang Parkeren kunnen mensen terecht voor zowel sneltests als reguliere tests. De capaciteit is nu 2000 personen per dag. Dit aantal kan de komende maanden opgeschroefd worden naar 15.000 tests per dag.

Vorige maand werd bekend dat er rond de twintig zogeheten XL-testlocaties komen, verspreid over het land. De teststraat op Schiphol kwam tot stand door een samenwerking van onder meer GGD Kennemerland, Streeklab Haarlem, Schiphol en het ministerie van Volksgezondheid Welzijn en Sport (VWS).

Om een voortvarende start te maken is deze week personeel van de Koninklijke Landmacht ingezet. Zij houden zich bezig met onder andere de opleiding van personeel en het afnemen van sneltests.

Meer uit Binnenland

CJO is 'ontzet en geschokt' door schietpartij Bondi Beach

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.

41 minuten geleden
Groepje demonstranten en veel politie bij het Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.

42 minuten geleden
Politici na Sydney: Joden moeten vrij hun geloof kunnen vieren

DEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.

1 uur geleden
Pro-Palestijnse groep na dagen weg uit pand Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.

1 uur geleden
Al 200.000 exemplaren verkocht van nieuw boek Dan Brown

AMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".

1 uur geleden
NCAB: eerste kaarsje Chanoeka krijgt extra betekenis na aanslag

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.

1 uur geleden
Politie: stank bij Concertgebouw veroorzaakt door boterzuur

AMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.

3 uur geleden