Nieuwe terugroepactie beademingsapparaten Philips
SILVER SPRING (ANP) - Medisch technologiebedrijf Philips heeft ruim 1500 beademingsapparaten van het type V60 en V60 plus in de Verenigde Staten teruggeroepen vanwege een potentieel gevaarlijke productiefout. Door het gebruik van verouderde lijm kan een elektrisch onderdeel beschadigd raken, waardoor het apparaat uitvalt. Omdat sommige patiënten voor hun ademhaling afhankelijk zijn van de apparaten kan zo'n defect de dood tot gevolg hebben, waarschuwt de Amerikaanse warenautoriteit FDA op zijn site.
De toezichthouder heeft nog geen berichten gekregen van ongelukken met de bewuste V60- en V60 plus-apparaten. Het gaat om een relatief kleine terugroepactie, maar die komt bovenop de problemen van Philips met ruim 5 miljoen apparaten voor patiënten met slaapapneu. Het Nederlandse bedrijf begon vorig jaar een grote terugroepactie voor deze apparaten omdat isolatieschuim kan afbrokkelen.
Apparaten van het type V60 en V60 plus worden wel vaker teruggeroepen. Zo meldde Philips vorig jaar problemen bij ruim 16.000 exemplaren die met specifieke software waren uitgerust, omdat die in sommige gevallen minder zuurstof toedienden dan een patiënt nodig had. Vanwege dat probleem kreeg de FDA meldingen van 61 incidenten en 25 verwondingen binnen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
34 minuten geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met China om vrijstelling te krijgen van sancties die het voortbestaan van het Duitse bedrijf Sindlhauser Materials bedreigen. Dat zeggen ingewijden die bekend zijn met de onderhandelingen tegen persbureau Bloomberg.
3 uur geleden