Nieuwe terugroepactie beademingsapparaten Philips
SILVER SPRING (ANP) - Medisch technologiebedrijf Philips heeft ruim 1500 beademingsapparaten van het type V60 en V60 plus in de Verenigde Staten teruggeroepen vanwege een potentieel gevaarlijke productiefout. Door het gebruik van verouderde lijm kan een elektrisch onderdeel beschadigd raken, waardoor het apparaat uitvalt. Omdat sommige patiënten voor hun ademhaling afhankelijk zijn van de apparaten kan zo'n defect de dood tot gevolg hebben, waarschuwt de Amerikaanse warenautoriteit FDA op zijn site.
De toezichthouder heeft nog geen berichten gekregen van ongelukken met de bewuste V60- en V60 plus-apparaten. Het gaat om een relatief kleine terugroepactie, maar die komt bovenop de problemen van Philips met ruim 5 miljoen apparaten voor patiënten met slaapapneu. Het Nederlandse bedrijf begon vorig jaar een grote terugroepactie voor deze apparaten omdat isolatieschuim kan afbrokkelen.
Apparaten van het type V60 en V60 plus worden wel vaker teruggeroepen. Zo meldde Philips vorig jaar problemen bij ruim 16.000 exemplaren die met specifieke software waren uitgerust, omdat die in sommige gevallen minder zuurstof toedienden dan een patiënt nodig had. Vanwege dat probleem kreeg de FDA meldingen van 61 incidenten en 25 verwondingen binnen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM verhoogt de druk op dochterbedrijf KLM om de resultaten te verbeteren. Smith benadrukte tegenover journalisten dat KLM naar een winstmarge van 8 procent moet. "Als we KLM niet op 8 procent krijgen, moeten we kijken naar een andere manier om dat te doen", zei Smith. "We blijven de strategie aanpassen als we denken het niet te gaan halen."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is voorstander van het invoeren van een verplichting voor tankstations om actuele brandstofprijzen te delen. Dat stelt de toezichthouder in een advies aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Zo kunnen automobilisten makkelijker het goedkoopste tankstation in de buurt vinden, is het idee.
4 uur geleden