Nieuwe telefoonlijn vaccintwijfelaars krijgt ook vragen boosters
AMSTERDAM (ANP) - Bij de Vaccinatie Twijfel Telefoon zijn maandag 784 vragen over coronavaccinaties binnengekomen, vertelt projectleider Chris Groen. Vanaf deze week is de bellijn voor mensen die twijfelen of ze een coronaprik moeten nemen vijf dagen per week bereikbaar. Er bellen ook mensen met vragen over de boosterprik.
Groen noemt het aantal bellers van maandag "best veel". De Twijfel Telefoon werd eind vorige maand opgericht door het Erasmus MC, sinds deze week kent het project een nieuw telefoonnummer. Waar de telefoonlijn eerder twee dagdelen per week bereikbaar was, kunnen mensen nu de hele werkweek terecht.
Groen: "We hebben het nieuwe nummer dit weekend pas bekendgemaakt. De website staat pas sinds gisteravond online. Dus dat zoveel mensen ons nu al weten te vinden, laat zien dat er kennelijk vraag is naar goed en onafhankelijk advies."
Invloed van vaccinatie
Mensen kunnen terecht bij de Vaccinatie Twijfel Telefoon als ze twijfelen over het nemen van een coronavaccinatie, bijvoorbeeld vanwege hun medische situatie. De vragen gaan volgens Groen vooral over de invloed van vaccinatie op vruchtbaarheid, de veiligheid van de vaccins bij bepaalde allergieën en ook bellen er veel mensen met specifieke vragen. Een voorbeeld is volgens Groen iemand met MS die wil weten of het vaccin daar geen nadelige invloed op heeft.
Ook bellen er mensen die al volledig zijn gevaccineerd, maar nu willen weten waarom ze een oppepprik zouden moeten halen. "Dat zijn dan mensen die hun informatie niet van de overheidswebsites of uit de reguliere media halen", aldus Groen. "Maar eerder toch een vaccin hebben genomen, bijvoorbeeld omdat ze graag een QR-code wilden."
Inhoudelijke vragen
De Vaccinatie Twijfel Telefoon wordt bemenst door geneeskundestudenten van vijf universitaire ziekenhuizen: die in Rotterdam, Utrecht, Amsterdam, Maastricht en Nijmegen. Zij hebben een training gehad in gespreksvaardigheden en een inhoudelijke training. Ook is er altijd een specialist in de buurt, aan wie de studenten meer specifieke casussen kunnen voorleggen. Elk UMC is twee dagdelen per week verantwoordelijk voor het opnemen van de telefoon.
De studenten geven de bellers medische informatie, maar zijn nadrukkelijk onafhankelijk. Volgens Groen komen er bijna geen telefoontjes binnen van mensen die de discussie over vaccinatie willen aangaan, bijvoorbeeld omdat ze er niet in geloven. "We krijgen met name echt inhoudelijke vragen."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.
1 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
17 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
21 uur geleden