Nieuwe tegenslag voor Trump in strijd om verkiezingszege
MADISON (ANP/DPA) - President Trump heeft de zoveelste nederlaag geleden bij zijn hardnekkige pogingen zijn verlies bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen terug te draaien. Hij kreeg nul op het rekest van de hoogste rechtbank van de staat Wisconsin. Deze staat had onlangs bevestigd dat Trumps rivaal Biden daar de meerderheid had behaald. Dat maakte de landelijke overwinning van Biden nog steviger.
In Wisconsin verloor Trump met ongeveer 20.700 stemmen verschil. De advocaten van de president wilden onder meer ruim 220.000 briefstemmen ongeldig laten verklaren. Het zou vooral om stemmen voor Biden gaan. De hoogste rechtbank van Wisconsin vindt echter dat lagere rechtbanken zich over de kwesties moeten buigen.
Trump heeft tot nu toe geen vooruitgang geboekt met rechtszaken in de staten die van doorslaggevend belang waren voor de verkiezingszege van Biden. Hij spreekt steeds over fraude, maar kon dat niet hard maken.
Volgens de wet liggen de resultaten van elke staat vast als ze niet voor 8 december succesvol zijn aangevochten. De winnaar van de presidentsverkiezingen wordt definitief aangewezen door een college van kiesmannen dat op 14 december bijeenkomt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
6 minuten geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
8 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
9 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
10 uur geleden