Nieuwe tegenslag voor Trump in strijd om verkiezingszege
MADISON (ANP/DPA) - President Trump heeft de zoveelste nederlaag geleden bij zijn hardnekkige pogingen zijn verlies bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen terug te draaien. Hij kreeg nul op het rekest van de hoogste rechtbank van de staat Wisconsin. Deze staat had onlangs bevestigd dat Trumps rivaal Biden daar de meerderheid had behaald. Dat maakte de landelijke overwinning van Biden nog steviger.
In Wisconsin verloor Trump met ongeveer 20.700 stemmen verschil. De advocaten van de president wilden onder meer ruim 220.000 briefstemmen ongeldig laten verklaren. Het zou vooral om stemmen voor Biden gaan. De hoogste rechtbank van Wisconsin vindt echter dat lagere rechtbanken zich over de kwesties moeten buigen.
Trump heeft tot nu toe geen vooruitgang geboekt met rechtszaken in de staten die van doorslaggevend belang waren voor de verkiezingszege van Biden. Hij spreekt steeds over fraude, maar kon dat niet hard maken.
Volgens de wet liggen de resultaten van elke staat vast als ze niet voor 8 december succesvol zijn aangevochten. De winnaar van de presidentsverkiezingen wordt definitief aangewezen door een college van kiesmannen dat op 14 december bijeenkomt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."
28 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.
2 uur geledenST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.
4 uur geledenRAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.
5 uur geleden