Nieuwe Syrische premier roept op tot kalmte
DAMASCUS (ANP) - Mohammad al-Bashir, die door de Syrische rebellen is aangewezen als nieuwe premier van het land, heeft zijn landgenoten opgeroepen de rust te bewaren nu het regime van Bashar al-Assad is gevallen. In een interview met Al Jazeera zei al-Bashir dat het tijd is voor "stabiliteit en kalmte".
Al-Bashir moet in elk geval tot 1 maart de overgangsregering gaan leiden, meldden de rebellen in een verklaring. Hij heeft dinsdag gesproken met zowel leden van de oude regering van Assad als met mensen die de afgelopen jaren in het bestuur hebben gezeten van het gebied dat de rebellen in handen hadden. Al-Bashir was zelf ook minister en sinds dit jaar premier van dat gebied in het noordwesten van Syrië.
De gesprekken waren bedoeld "om alle noodzakelijke werkzaamheden voor de komende twee maanden te faciliteren, totdat we een constitutioneel systeem hebben om het Syrische volk te kunnen dienen", aldus al-Bashir. Hij hoopt de instellingen van het land zo snel mogelijk weer op te kunnen starten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
7 uur geleden