Nieuwe Syrische premier roept op tot kalmte
DAMASCUS (ANP) - Mohammad al-Bashir, die door de Syrische rebellen is aangewezen als nieuwe premier van het land, heeft zijn landgenoten opgeroepen de rust te bewaren nu het regime van Bashar al-Assad is gevallen. In een interview met Al Jazeera zei al-Bashir dat het tijd is voor "stabiliteit en kalmte".
Al-Bashir moet in elk geval tot 1 maart de overgangsregering gaan leiden, meldden de rebellen in een verklaring. Hij heeft dinsdag gesproken met zowel leden van de oude regering van Assad als met mensen die de afgelopen jaren in het bestuur hebben gezeten van het gebied dat de rebellen in handen hadden. Al-Bashir was zelf ook minister en sinds dit jaar premier van dat gebied in het noordwesten van Syrië.
De gesprekken waren bedoeld "om alle noodzakelijke werkzaamheden voor de komende twee maanden te faciliteren, totdat we een constitutioneel systeem hebben om het Syrische volk te kunnen dienen", aldus al-Bashir. Hij hoopt de instellingen van het land zo snel mogelijk weer op te kunnen starten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De opkomst bij de regionale verkiezingen in Berlijn lijkt hoger te liggen dan bij de vorige stembusgang, zo blijkt uit cijfers halverwege de dag. Duitsers stemmen deze zondag in twee deelstaatverkiezingen - in Berlijn en Mecklenburg-Voor-Pommeren - die gevolgen kunnen hebben voor de politieke toekomst van bondskanselier Friedrich Merz.
16 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat er de afgelopen dagen grootschalige cyberaanvallen zijn uitgevoerd, gericht op de parlementsverkiezingen in het land. Verkiezingsinfrastructuur kreeg te maken met meer dan duizend zogenoemde DDoS-aanvalsgolven.
18 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Italië wil gezichtsbedekking op scholen verbieden en het aantal buitenlandse scholieren per klas beperken. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni op een bijeenkomst van de jongerentak van haar uiterst conservatieve partij Fratelli d'Italia.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Chileense oud-president Michelle Bachelet (74) heeft zich teruggetrokken uit de verkiezing voor het voorzitterschap van de Verenigde Naties. Zij maakte haar besluit bekend op Instagram.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat zijn beoogde triomfboog ook een uitvalsbasis wordt voor scherpschutters en drones. Het bouwwerk moet als "militair complex" dienst kunnen doen, schrijft de president op sociale media. Hij zegt dat op aandringen van de krijgsmacht te hebben besloten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is afgereisd naar Saint-Pierre en Miquelon, dat voor de kust van Canada ligt. Hij bezoekt het Franse gebied enkele weken nadat de Amerikaanse president Donald Trump online een afbeelding had gedeeld waarop de eilanden en de rest van Noord-Amerika tot de Verenigde Staten behoorden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft informatie ontvangen dat de Verenigde Staten zich voorbereiden om weer acties uit te voeren tegen Iran. Dat meldt de Iraanse krijgsmacht volgens staatsmedia in een verklaring. Een aantal landen in de regio zou hier toestemming voor hebben gegeven.
2 uur geleden