Nieuwe Syrische leiders stellen buitenlandminister aan
DAMASCUS (ANP/RTR) - De nieuwe leiders van Syrië hebben een minister van Buitenlandse Zaken aangesteld, maakte het Syrische persagentschap SANA bekend. Het gaat om Asaad Hassan al-Shibani.
Al-Shibani is geboren in 1987 en sinds 2011 actief in de Syrische oppositie. Binnen de regionale regering van de groepering HTS zou hij zich volgens het Duitse persagentschap dpa al hebben beziggehouden met humanitaire hulp en internationale relaties.
De politicus heeft Engelse taal- en literatuurstudies gevolgd aan de universiteit van Damascus en heeft een master in politieke wetenschap en internationale relaties.
Vrede
Een regeringsbron zei tegen persagentschap Reuters dat de aanstelling "een reactie is op de aspiraties van het Syrische volk om internationale betrekkingen tot stand te brengen die vrede en stabiliteit brengen".
De de facto leider van Syrië, Ahmed al-Sharaa (eerder bekend als Abu Mohammad al-Julani) heeft al contacten gehad met een gezant van de Verenigde Naties en met Amerikaanse diplomaten. Daarbij gaf hij aan dat hij openstaat om diplomatieke relaties aan te knopen met het oog op de wederopbouw en economische ontwikkeling van Syrië.
Zaterdag werd ook bekend dat Qatar zijn ambassade na dertien jaar heropent in de Syrische hoofdstad Damascus. Het is daarmee het tweede land, na Turkije, dat weer een diplomatieke post opent onder het nieuwe Syrische regime sinds de val van president Bashar al-Assad begin december.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.
2 uur geledenAL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
4 uur geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
7 uur geleden