Nieuwe Syrische leiders stellen buitenlandminister aan
DAMASCUS (ANP/RTR) - De nieuwe leiders van Syrië hebben een minister van Buitenlandse Zaken aangesteld, maakte het Syrische persagentschap SANA bekend. Het gaat om Asaad Hassan al-Shibani.
Al-Shibani is geboren in 1987 en sinds 2011 actief in de Syrische oppositie. Binnen de regionale regering van de groepering HTS zou hij zich volgens het Duitse persagentschap dpa al hebben beziggehouden met humanitaire hulp en internationale relaties.
De politicus heeft Engelse taal- en literatuurstudies gevolgd aan de universiteit van Damascus en heeft een master in politieke wetenschap en internationale relaties.
Vrede
Een regeringsbron zei tegen persagentschap Reuters dat de aanstelling "een reactie is op de aspiraties van het Syrische volk om internationale betrekkingen tot stand te brengen die vrede en stabiliteit brengen".
De de facto leider van Syrië, Ahmed al-Sharaa (eerder bekend als Abu Mohammad al-Julani) heeft al contacten gehad met een gezant van de Verenigde Naties en met Amerikaanse diplomaten. Daarbij gaf hij aan dat hij openstaat om diplomatieke relaties aan te knopen met het oog op de wederopbouw en economische ontwikkeling van Syrië.
Zaterdag werd ook bekend dat Qatar zijn ambassade na dertien jaar heropent in de Syrische hoofdstad Damascus. Het is daarmee het tweede land, na Turkije, dat weer een diplomatieke post opent onder het nieuwe Syrische regime sinds de val van president Bashar al-Assad begin december.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.
42 minuten geledenBAALBEK/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens Libanese media zeker 26 doden gevallen in het oosten van Libanon. Gevreesd wordt dat het dodental oploopt.
1 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.
2 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
4 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
4 uur geleden