Nieuwe Syrische leiders stellen buitenlandminister aan
DAMASCUS (ANP/RTR) - De nieuwe leiders van Syrië hebben een minister van Buitenlandse Zaken aangesteld, maakte het Syrische persagentschap SANA bekend. Het gaat om Asaad Hassan al-Shibani.
Al-Shibani is geboren in 1987 en sinds 2011 actief in de Syrische oppositie. Binnen de regionale regering van de groepering HTS zou hij zich volgens het Duitse persagentschap dpa al hebben beziggehouden met humanitaire hulp en internationale relaties.
De politicus heeft Engelse taal- en literatuurstudies gevolgd aan de universiteit van Damascus en heeft een master in politieke wetenschap en internationale relaties.
Vrede
Een regeringsbron zei tegen persagentschap Reuters dat de aanstelling "een reactie is op de aspiraties van het Syrische volk om internationale betrekkingen tot stand te brengen die vrede en stabiliteit brengen".
De de facto leider van Syrië, Ahmed al-Sharaa (eerder bekend als Abu Mohammad al-Julani) heeft al contacten gehad met een gezant van de Verenigde Naties en met Amerikaanse diplomaten. Daarbij gaf hij aan dat hij openstaat om diplomatieke relaties aan te knopen met het oog op de wederopbouw en economische ontwikkeling van Syrië.
Zaterdag werd ook bekend dat Qatar zijn ambassade na dertien jaar heropent in de Syrische hoofdstad Damascus. Het is daarmee het tweede land, na Turkije, dat weer een diplomatieke post opent onder het nieuwe Syrische regime sinds de val van president Bashar al-Assad begin december.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
5 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
7 uur geleden