Nieuwe Syrische leiders stellen buitenlandminister aan
DAMASCUS (ANP/RTR) - De nieuwe leiders van Syrië hebben een minister van Buitenlandse Zaken aangesteld, maakte het Syrische persagentschap SANA bekend. Het gaat om Asaad Hassan al-Shibani.
Al-Shibani is geboren in 1987 en sinds 2011 actief in de Syrische oppositie. Binnen de regionale regering van de groepering HTS zou hij zich volgens het Duitse persagentschap dpa al hebben beziggehouden met humanitaire hulp en internationale relaties.
De politicus heeft Engelse taal- en literatuurstudies gevolgd aan de universiteit van Damascus en heeft een master in politieke wetenschap en internationale relaties.
Vrede
Een regeringsbron zei tegen persagentschap Reuters dat de aanstelling "een reactie is op de aspiraties van het Syrische volk om internationale betrekkingen tot stand te brengen die vrede en stabiliteit brengen".
De de facto leider van Syrië, Ahmed al-Sharaa (eerder bekend als Abu Mohammad al-Julani) heeft al contacten gehad met een gezant van de Verenigde Naties en met Amerikaanse diplomaten. Daarbij gaf hij aan dat hij openstaat om diplomatieke relaties aan te knopen met het oog op de wederopbouw en economische ontwikkeling van Syrië.
Zaterdag werd ook bekend dat Qatar zijn ambassade na dertien jaar heropent in de Syrische hoofdstad Damascus. Het is daarmee het tweede land, na Turkije, dat weer een diplomatieke post opent onder het nieuwe Syrische regime sinds de val van president Bashar al-Assad begin december.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
10 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
10 uur geleden