Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Syrische leider naar Saudi-Arabië

Nieuwe Syrische leider naar Saudi-Arabië

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa brengt voor het eerst sinds zijn aantreden een officieel bezoek aan het buitenland. Zijn kantoor meldt dat al-Sharaa en zijn minister van Buitenlandse Zaken onderweg zijn naar Saudi-Arabië.

Al-Sharaa leidde eerder de streng islamitische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) in de strijd tegen het regime van de Syrische leider Bashar al-Assad. De dictator vluchtte eind vorig jaar naar Rusland toen rebellen oprukten naar de hoofdstad Damascus.

De nieuwe interim-president al-Sharaa zoekt nu zowel in het Westen als het Midden-Oosten naar steun voor zijn land. Dat heeft een slepende burgeroorlog achter de rug.

De Saudische minister van Buitenlandse Zaken bracht eind vorige maand ook al een bezoek aan Syrië. Hij verklaarde toen dat het koninkrijk zich internationaal inzet om sancties tegen Syrië opgeheven te krijgen.

Meer uit Buitenland

Aanhangers regime Iran de straat op in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.

6 minuten geleden
Rode Halve Maan: ruim 200 doden door aanvallen op Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.

1 uur geleden
Von der Leyen: Europa veroordeelt onrechtvaardige aanvallen Iran

BRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.

1 uur geleden
Israël: zo'n 200 toestellen ingezet bij historisch grote aanval

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.

1 uur geleden
Jordanië meldt onderschepping dertien ballistische raketten

AMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.

1 uur geleden
VN-Veiligheidsraad bijeen voor spoedoverleg na aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.

1 uur geleden
Hezbollah steunt Iran, maar zegt geen militaire steun toe

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.

2 uur geleden