Nieuwe Syrische leider naar Saudi-Arabië
DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa brengt voor het eerst sinds zijn aantreden een officieel bezoek aan het buitenland. Zijn kantoor meldt dat al-Sharaa en zijn minister van Buitenlandse Zaken onderweg zijn naar Saudi-Arabië.
Al-Sharaa leidde eerder de streng islamitische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) in de strijd tegen het regime van de Syrische leider Bashar al-Assad. De dictator vluchtte eind vorig jaar naar Rusland toen rebellen oprukten naar de hoofdstad Damascus.
De nieuwe interim-president al-Sharaa zoekt nu zowel in het Westen als het Midden-Oosten naar steun voor zijn land. Dat heeft een slepende burgeroorlog achter de rug.
De Saudische minister van Buitenlandse Zaken bracht eind vorige maand ook al een bezoek aan Syrië. Hij verklaarde toen dat het koninkrijk zich internationaal inzet om sancties tegen Syrië opgeheven te krijgen.
Meer uit Buitenland
BANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
6 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt de olieraffinaderij in het Russische Toeapse bij een nieuwe aanval opnieuw te hebben getroffen. De havenstad is sinds begin april vaker doelwit geweest en de raffinaderij liep daarbij meermaals schade op.
2 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.
3 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.
3 uur geleden