Nieuwe Syrische leider naar Saudi-Arabië
DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa brengt voor het eerst sinds zijn aantreden een officieel bezoek aan het buitenland. Zijn kantoor meldt dat al-Sharaa en zijn minister van Buitenlandse Zaken onderweg zijn naar Saudi-Arabië.
Al-Sharaa leidde eerder de streng islamitische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) in de strijd tegen het regime van de Syrische leider Bashar al-Assad. De dictator vluchtte eind vorig jaar naar Rusland toen rebellen oprukten naar de hoofdstad Damascus.
De nieuwe interim-president al-Sharaa zoekt nu zowel in het Westen als het Midden-Oosten naar steun voor zijn land. Dat heeft een slepende burgeroorlog achter de rug.
De Saudische minister van Buitenlandse Zaken bracht eind vorige maand ook al een bezoek aan Syrië. Hij verklaarde toen dat het koninkrijk zich internationaal inzet om sancties tegen Syrië opgeheven te krijgen.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
11 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
16 uur geleden