Nieuwe sultan Oman is Haitham al-Said
MASQAT (ANP) - Haitham al-Said is de nieuwe sultan van Oman. De staatstelevisie in de oliestaat bevestigt dat hij zaterdag de eed heeft afgelegd.
De 65-jarige Haitham volgt zijn neef Qaboos bin Said op, die vrijdag op 79-jarige leeftijd overleed. Qaboos was bijna 50 jaar sultan van Oman. Hij besteeg de troon na een machtsovername in 1970.
Qaboos was al geruime tijd ziek. In december onderging hij nog een medische behandeling in België. Hij was niet getrouwd en had geen kinderen. Op de staatstelevisie waren beelden te zien van zijn afscheid. Zijn kist, bedekt door de Omaanse vlag, werd door de hoofdstad Masqat gereden en overgebracht naar de grote naar hem vernoemde moskee.
Haitham al-Said, die onder Qaboos minister van Cultuur was, bestijgt de troon in een tijd van moeilijke economische omstandigheden. Oman produceert relatief gezien weinig olie en in het sultanaat heerst hoge werkloosheid en staan de staatsfinanciën onder druk.
Meer uit Buitenland
KARLSRUHE (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft de aanhouding van oud-inlichtingenchef August Hanning en zijn voormalige stafchef bevestigd. De twee werden opgepakt in Beieren en Noordrijn-Westfalen en er worden huiszoekingen gedaan in hun panden in Berlijn, staat in een persbericht. De arrestaties werden eerder gemeld door media.
19 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is voor het eerst een ebolageval vastgesteld, meldt de minister van Gezondheid Aden Duale. Het gaat om een Keniaanse burger die in de Democratische Republiek Congo heeft gewoond, waar momenteel een grote uitbraak van het dodelijke virus woedt. De Keniaanse patiënt is overleden.
44 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU moet "vandaag nog strategische keuzes maken om onze energieonafhankelijkheid voor de toekomst veilig te stellen". Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag. Dat betekent volgens haar dat de EU fossiele brandstoffen moet vervangen door "schone elektriciteit die hier in Europa wordt opgewekt".
48 minuten geledenNAJRAN/JAZAN (ANP/AFP) - Drie mensen zijn lichtgewond geraakt bij aanvallen op twee vliegvelden in Saudi-Arabië. Dat meldt de Saudische luchtvaartautoriteit. Het gaat om de internationale vliegvelden voor burgerluchtvaart bij de Saudische steden Jizan en Najran, nabij de grens met Jemen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het voormalige hoofd van de Duitse inlichtingendienst BND August Hanning is aangehouden. Dat melden WDR, NDR en Süddeutsche Zeitung op basis van bronnen. Het onderzoek draait om het inzien van staatsgeheimen, landverraad en spionage voor een vreemde mogendheid, melden de media. Hij zou gegevens hebben gekocht van iemand binnen de BND.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie waarschuwt EU-lidstaten geen grote bezuinigingen door te voeren op het voorstel voor de meerjarenbegroting 2028-2034 van de EU. Als dat gebeurt, moet er "diep worden gesneden in cruciale prioriteiten waarover we het samen eens zijn geworden", zei Von der Leyen dinsdag in een debat met het Europees Parlement.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez stelt dat de politie tot nu toe "proportioneel" heeft gereageerd op de grote scholierenprotesten in zijn land, schrijft nieuwszender BFMTV. Mensenrechtenorganisaties hadden kritiek op het gebruik van zware middelen als wapenstokken en traangas tegen minderjarigen. De politiewaakhond heeft onderzoeken ingesteld naar inmiddels tien incidenten bij de protesten.
1 uur geleden