Nieuwe stroom migranten wekt woede op Lampedusa
ROME (ANP/AFP) - Een nieuwe stroom migranten heeft zondag tot grote woede geleid bij de autoriteiten op het Italiaanse eiland Lampedusa. Een vissersboot zette in alle vroegte 367 nieuwe vluchtelingen aan land. Burgemeester Totò Martello heeft de bevolking opgeroepen maandag in staking te gaan om te protesteren tegen de "angstaanjagende stilte" in Rome en om de regering te doordringen van de almaar groeiende problemen.
"Lampedusa kan deze situatie niet langer aan. Of de regering neemt onmiddellijk besluiten of op het hele eiland legt iedereen het werk neer", zei Martello tegen het Italiaanse persbureau ANSA. Deze heersende noodtoestand is niet meer te behappen voor de lokale overheid. "De situatie is onhoudbaar".
Het schip met de 367 migranten, onder wie dertien vrouwen en 33 minderjarigen, dreigde door het stormachtige weer te zinken en werd door de Italiaanse kustwacht naar de haven van Lampedusa geloodst. Daar stonden vertegenwoordigers van een rechtse anti-immigratiepartij te demonstreren tegen hun komst.
De opvarenden ondergingen een medisch check en werden naar een noodopvangcentrum gebracht. Daar verblijven nu inmiddels 1160 personen, volgens Martello tien keer de maximum capaciteit. De afgelopen dagen zetten nog tal van kleinere boten, vooral afkomstig uit Tunesië, naar schatting zo'n 500 migranten af op Lampedusa.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht niet dat Rusland binnenkort zal stoppen met zijn agressieve en roekeloze acties. "Rusland blijft onze grootste bedreiging", zei hij dinsdag tijdens een toespraak op een bijeenkomst bij de liberalen in het Europees Parlement. Volgens Rutte streeft Rusland naar een langdurige confrontatie, waarbij China, Iran en Noord-Korea "Moskou's oorlog tegen Oekraïne voeden".
10 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen denkt dat haar land voor een moeilijke periode staat, door de Amerikaanse dreigementen om Groenland in te nemen. "Het was niet makkelijk om ons te verzetten tegen de onacceptabele druk van een van onze nauwste bondgenoten", zei Frederiksen tijdens een persconferentie. "Maar het lijkt erop dat het zwaarste gedeelte nog moet komen."
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering schrapt de tijdelijke beschermde status voor Somalische migranten. Dat laat minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem weten aan Fox News.
30 minuten geledenSANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.
43 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.
3 uur geleden