Nieuwe stroom migranten wekt woede op Lampedusa
ROME (ANP/AFP) - Een nieuwe stroom migranten heeft zondag tot grote woede geleid bij de autoriteiten op het Italiaanse eiland Lampedusa. Een vissersboot zette in alle vroegte 367 nieuwe vluchtelingen aan land. Burgemeester Totò Martello heeft de bevolking opgeroepen maandag in staking te gaan om te protesteren tegen de "angstaanjagende stilte" in Rome en om de regering te doordringen van de almaar groeiende problemen.
"Lampedusa kan deze situatie niet langer aan. Of de regering neemt onmiddellijk besluiten of op het hele eiland legt iedereen het werk neer", zei Martello tegen het Italiaanse persbureau ANSA. Deze heersende noodtoestand is niet meer te behappen voor de lokale overheid. "De situatie is onhoudbaar".
Het schip met de 367 migranten, onder wie dertien vrouwen en 33 minderjarigen, dreigde door het stormachtige weer te zinken en werd door de Italiaanse kustwacht naar de haven van Lampedusa geloodst. Daar stonden vertegenwoordigers van een rechtse anti-immigratiepartij te demonstreren tegen hun komst.
De opvarenden ondergingen een medisch check en werden naar een noodopvangcentrum gebracht. Daar verblijven nu inmiddels 1160 personen, volgens Martello tien keer de maximum capaciteit. De afgelopen dagen zetten nog tal van kleinere boten, vooral afkomstig uit Tunesië, naar schatting zo'n 500 migranten af op Lampedusa.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
23 minuten geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
1 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
1 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
4 uur geledenTUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.
4 uur geledenMACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.
5 uur geleden