Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe strafzaak tegen Kremlincriticus Navalni

Nieuwe strafzaak tegen Kremlincriticus Navalni

MOSKOU (ANP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni kan een nieuwe strafzaak tegemoetzien. De Kremlincriticus wordt verweten dat hij verantwoordelijk is voor wanorde in het gevangeniswezen, een vergrijp waar volgens zijn woordvoerder tot vijf jaar extra celstraf op staat. Navalni zit al een 11,5 jaar lange celstraf uit.

Het betreft de tiende strafzaak tegen de 46-jarige Navalni, meldt zegsvrouw Kira Jarmisj op sociale media. "Hij riskeert al 35 jaar gevangenisstraf, maar dat is niet genoeg voor Poetin; hij wil dat Aleksej voor altijd in de gevangenis zit en eist dat er nieuwe strafzaken tegen hem worden verzonnen met gebruik van totaal onmenselijke methodes."

De nieuwe zaak werd aangespannen nadat een medegevangene met zeer gebrekkige persoonlijke hygiëne in de cel van Navalni werd geplaatst, terwijl hij zelf afwezig was. De stank was zo erg dat Navalni later weigerde terug te gaan naar zijn cel.

Medegevangene

Volgens ongeschreven regels van de gevangenis was hij verplicht de veroordeelde er met geweld uit te schoppen, aldus Jarmisj. Maar Navalni vertelde de bewakers volgens zijn woordvoerder dat hij dat niet zou doen omdat de betreffende gevangene geen blaam trof en de gevangenis hem als "instrument" gebruikte.

Daarop werd onmiddellijk een ploeg met kogelvrije vesten opgetrommeld die Navalni zijn cel in sleurde, wat op beeld zou zijn vastgelegd. Navalni zou de stinkende celgenoot vervolgens bij zijn kraag hebben gegrepen en hem naar de deur hebben gesleept. Even later werd de nieuwe aanklacht bekendgemaakt, aldus de woordvoerder, die spreekt van een in scène gezette "provocatie".

Hevige buikpijn

De woordvoerder meldde vorige week dat Navalni met hevige buikpijn kampt, mogelijk als gevolg van een langzaam werkend gif dat hem is toegediend. Hij kon niet eten omdat hij geen voedselpakketten mag ontvangen, het gevangenisvoedsel zou zijn kwaal verergeren. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht.

Meer uit Buitenland

Voedselwaakhond waarschuwt: kritiek risico op hongersnood Gaza

BONN (ANP) - De internationale voedselwaakhond IPC waarschuwt voor een "kritiek risico" op hongersnood in de Gazastrook. Voedsel en andere humanitaire hulp komen al twee maanden het gebied niet meer binnen, waardoor de voorraden de komende weken op dreigen te raken.

29 minuten geleden
Zelensky nodigt paus uit voor bezoek aan Oekraïne

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de nieuwe paus uitgenodigd voor een bezoek aan Oekraïne. Dat deed hij in hun eerste gesprek, dat over de oorlog in Oekraïne ging.

1 uur geleden
Oekraïne: Russische aanvallen gaan door na oproep tot bestand

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense autoriteiten zeggen dat de Russische aanvallen op het land doorgaan na een oproep tot een staakt-het-vuren. Oekraïne en bondgenoten hadden een bestand van minstens dertig dagen vanaf maandag voorgesteld, maar Rusland stemde niet in.

2 uur geleden
Britse premier kondigt aanscherping migratiebeleid aan

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft beloofd dat de migratie tijdens zijn regeerperiode gaat afnemen. Er komen strengere taaleisen voor migranten, strengere handhaving en het gaat langer duren om een permanente verblijfsstatus te krijgen.

3 uur geleden
Hamas gaat gijzelaar Edan Alexander maandag vrijlaten

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas laat de Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander deze maandag vrij. Dat maakte een woordvoerder van de gewapende tak van Hamas bekend.

3 uur geleden
Turkse regeringspartij verwelkomt besluit ontbinding PKK

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Turkse regeringspartij AK verwelkomt het besluit van de Koerdische groepering PKK om te ontbinden. Een woordvoerder spreekt van een belangrijke stap richting een "terreurvrij Turkije".

3 uur geleden
PKK heeft besloten tot opheffing van groepering

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Koerdische militante beweging PKK heeft besloten zichzelf op te heffen. Dat meldt persbureau ANF, dat banden met de groepering heeft. PKK-leider Abdullah Öcalan had eerder opgeroepen tot het ontbinden van de organisatie.

5 uur geleden