Nieuwe strafzaak geopend tegen Kremlin-criticus Navalni
MOSKOU (ANP/RTR) - Tegen de Russische oppositieleider Aleksej Navalni is een nieuwe strafzaak geopend die hem nog eens tot vijftien celstraf kan opleveren als hij schuldig wordt bevonden. De gedetineerde Kremlin-criticus wordt aangeklaagd voor het opzetten van een extremistische organisatie en het aanzetten tot haat tegen de autoriteiten in Moskou, laat de 45-jarige politicus weten via Instagram.
Navalni zit een straf van negen jaar uit in een strafkamp, na veroordelingen voor fraude en minachting van de rechtbank. Die vonnissen vervingen een uitspraak van 2,5 jaar celstraf die hem eerder was opgelegd. Zijn hoger beroep heeft hij onlangs verloren.
De belangrijkste tegenstander van Vladimir Poetin ziet de rechtszaken als politiek gemotiveerd. Volgens Navalni is de Russische president een gek die de oorlog in Oekraïne "op leugens heeft gebouwd".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wijst de oproep van de Belgische premier Bart De Wever af om de betrekkingen met Moskou te normaliseren. Hiermee zou volgens De Wever de toegang tot goedkope Russische olie kunnen worden hersteld.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten proberen een uitbraak van meningitis onder controle te krijgen die wordt gelinkt aan een nachtclub in Canterbury (Kent). Zeker twee jonge mensen zijn overleden en meerdere mensen liggen in het ziekenhuis. "Dit is een ongekende uitbraak. Het is ook een situatie die zich snel ontwikkelt", verklaarde minister van Volksgezondheid Wes Streeting in het parlement.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).
2 uur geledenKABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.
3 uur geleden