Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe strafzaak geopend tegen Kremlin-criticus Navalni

Nieuwe strafzaak geopend tegen Kremlin-criticus Navalni

MOSKOU (ANP/RTR) - Tegen de Russische oppositieleider Aleksej Navalni is een nieuwe strafzaak geopend die hem nog eens tot vijftien celstraf kan opleveren als hij schuldig wordt bevonden. De gedetineerde Kremlin-criticus wordt aangeklaagd voor het opzetten van een extremistische organisatie en het aanzetten tot haat tegen de autoriteiten in Moskou, laat de 45-jarige politicus weten via Instagram.

Navalni zit een straf van negen jaar uit in een strafkamp, na veroordelingen voor fraude en minachting van de rechtbank. Die vonnissen vervingen een uitspraak van 2,5 jaar celstraf die hem eerder was opgelegd. Zijn hoger beroep heeft hij onlangs verloren.

De belangrijkste tegenstander van Vladimir Poetin ziet de rechtszaken als politiek gemotiveerd. Volgens Navalni is de Russische president een gek die de oorlog in Oekraïne "op leugens heeft gebouwd".

Meer uit Buitenland

Honderden mensen bij herdenking slachtoffers Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.

3 uur geleden
Rusland vraagt VS achtervolging olietanker te staken

WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.

4 uur geleden
Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

7 uur geleden
Veel jongeren onder slachtoffers brand Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.

7 uur geleden
Landen betuigen steun aan Zwitserland na fatale brand

DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.

9 uur geleden
Macron solidair met Zwitserland na dodelijke brand

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.

10 uur geleden
Zwitserse president: moment van vreugde veranderde in tragedie

BERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.

11 uur geleden