
Nieuwe strafzaak geopend tegen Kremlin-criticus Navalni
MOSKOU (ANP/RTR) - Tegen de Russische oppositieleider Aleksej Navalni is een nieuwe strafzaak geopend die hem nog eens tot vijftien celstraf kan opleveren als hij schuldig wordt bevonden. De gedetineerde Kremlin-criticus wordt aangeklaagd voor het opzetten van een extremistische organisatie en het aanzetten tot haat tegen de autoriteiten in Moskou, laat de 45-jarige politicus weten via Instagram.
Navalni zit een straf van negen jaar uit in een strafkamp, na veroordelingen voor fraude en minachting van de rechtbank. Die vonnissen vervingen een uitspraak van 2,5 jaar celstraf die hem eerder was opgelegd. Zijn hoger beroep heeft hij onlangs verloren.
De belangrijkste tegenstander van Vladimir Poetin ziet de rechtszaken als politiek gemotiveerd. Volgens Navalni is de Russische president een gek die de oorlog in Oekraïne "op leugens heeft gebouwd".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - In Washington zijn bouwvakkers maandag begonnen met de sloop van een deel van de East Wing van het Witte Huis. Op een foto die The Washington Post deelt, zijn bulldozers te zien die delen van een witte gevel neerhalen. De Amerikaanse president Donald Trump bevestigde dat de werkzaamheden zijn begonnen om zijn gewenste balzaal te kunnen bouwen.
58 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaans gerechtshof heeft de weg vrijgemaakt voor de inzet van de Nationale Garde in Portland, ondanks verzet van lokale bestuurders en de staat. De rechters draaiden een besluit van een lagere rechter terug die de komst van de militairen tijdelijk had geblokkeerd.
3 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Een Oostenrijkse rechtbank heeft zes jongeren veroordeeld voor het afpersen en misbruiken van een docente. De twee hoofdverdachten kregen celstraffen van 3,5 jaar en 3 jaar.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft opnieuw stoffelijke resten ontvangen die van een overleden gijzelaar zouden zijn. Het lichaam gaat na een plechtigheid naar een forensisch instituut voor identificatie, berichten Israëlische media als Haaretz en Times of Israel.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump had tijdens een bijeenkomst een ongemakkelijk moment met de Australische ambassadeur in zijn land. Een journalist vroeg de president of hij problemen had met opmerkingen van de diplomaat, oud-premier Kevin Rudd, over hem. Trump leek zich pas daarna te realiseren dat Rudd zelf ook aanwezig was.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Het kabeltramongeluk in Lissabon begin september is het gevolg van een mechanisch gebrek. Dat meldt het Portugese onderzoeksbureau GPIAAF in een publicatie over de eerste bevindingen rond het ongeluk. Bij het ongeluk kwamen 16 mensen om het leven, onder wie de machinist.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het stoffelijk overschot van een Israëlische gijzelaar is overgedragen aan het Rode Kruis. Dat meldt het Israëlische leger op X.
5 uur geleden