Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe stint voor het eerst de weg op in Amsterdam

Nieuwe stint voor het eerst de weg op in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe stint rijdt vanaf dinsdag voor het eerst weer op de weg. Buitenschoolse opvang Woest Zuid in Amsterdam heeft de primeur. Op de 18 locaties worden 45 exemplaren van de zogenoemde BSO-bus in gebruik genomen. De elektrische bolderkarren worden later ook aan andere opvangorganisaties geleverd.

De elektrische bolderkar die veel kinderdagverblijven gebruikten, werd verboden na een ongeluk met een trein in 2018 in Oss waardoor vier kinderen om het leven kwamen. Onderzoek wees uit dat zich onder meer problemen met de rem konden voordoen.

Het vernieuwde model is onlangs goedgekeurd door de RDW en voldoet aan alle eisen. De BSO-bus is nu voorzien van onder meer achteruitkijkspiegels, een extra remsysteem, nieuwe gordels en een staplateau met bestuurdersdetectie. Ook kan hij niet kantelen. Daarnaast moeten bestuurders die ermee de weg opgaan eerst een training volgen. Ook is met de kinderopvangbranche afgesproken dat de BSO-bus zoveel mogelijk op rustige plekken wordt gebruikt, zoals op vrijliggende fietspaden of in gebieden waar maximaal 30 kilometer per uur mag worden gereden.

Geen zorgen

Woest Zuid maakt zich geen zorgen over de veiligheid. "We zijn ervan overtuigd dat dit de meest duurzame, de veiligste en meest praktische manier is om kinderen van school te halen en naar Woest Zuid te vervoeren", zegt woordvoerder Floris Dijkslag. Hij is blij dat er geen busjes meer nodig zijn om kinderen te vervoeren.

De Brancheorganisatie Kinderopvang liet eerder ook al weten blij te zijn met de nieuwe stint. "De afgelopen twee jaar moesten kinderopvangorganisaties busjes inzetten, lopen of fietsen met een hele slinger kinderen erachteraan, wat niet altijd veiliger is", aldus directeur Emmeline Bijlsma bij de presentatie van de elektrische bolderkar. "We hebben ons daarom altijd ingezet voor een terugkeer van de nieuwe BSO-bus. Fijn dat het nu eindelijk zo ver is."

Fabrikant van de stint, Edwin Renzen, zegt het fijn te vinden dat het vervoersprobleem bij de kinderopvangorganisaties hiermee is opgelost. Hij heeft inmiddels al 1250 bestellingen binnen van zo'n driehonderd organisaties. Voor het ongeluk in Oss reden er zo'n 3000 stints rond.

Meer uit Binnenland

Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

2 uur geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

3 uur geleden
Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk

GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.

7 uur geleden
Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

8 uur geleden
Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

9 uur geleden
Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

20 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

1 dag geleden