Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe staking Tata Steel hindert staalproductie

Nieuwe staking Tata Steel hindert staalproductie

IJMUIDEN (ANP) - Het personeel van Tata Steel, dat grondstoffen voorbereidt voor de smelting in de hoogovens, gaat donderdagavond staken. Vanaf 22.00 uur legt de avondploeg het werk neer. Dat meldt vakbond FNV, dat uitgaat van tientallen stakers. Volgens de bond zijn er meer stakingen gepland voor de opvolgende diensten.

De actie heeft directe gevolgen voor de ijzer- en staalproductie. De stakers voeren namelijk allerlei belangrijke werkzaamheden uit om de grondstoffen zoals ijzererts vanaf de kade via transportbanden richting de hoogovens te begeleiden. Daar wordt het ijzererts verhit tot vloeibaar ijzer om er vervolgens staal van te maken in de staalfabriek.

Met de nieuwe stakingsronde wil FNV druk verder opvoeren op de directie van Tata Steel. "Ze maakt geen enkele beweging. Ze gaat op geen enkele eis in", aldus bestuurder Roel Berghuis van FNV. "Waar het om draait, is dat er hier toekomstperspectief wordt geboden. Dit bedrijf moet de 21e eeuw in worden gebracht. Samen met de medewerkers."

Reorganisatie

Er is protest tegen de dreigende reorganisatie bij het staalbedrijf waarbij honderden banen verloren gaan. Daarnaast zijn werknemers boos over het vertrek van topman Theo Henrar van Tata Steel Nederland, dat door hen wordt gezien als ontslag van de directeur. Ook menen ze dat ze onterecht opdraaien voor de verliezen van met name de Britse vestiging van Tata, iets wat door de staalfabrikant wordt tegengesproken.

"Als de staking doorgaat, betekent het inderdaad dat er geen grondstoffen meer naar de hoogovens gaan. Die worden dan stilgezet, waardoor de productie in de staalfabriek ook komt stil te vallen", aldus een woordvoerder van Tata Steel Nederland. "We snappen de zorgen van de medewerkers en hopen dat er snel een oplossing komt."

Meer uit Financieel

Ørsted spant tweede rechtszaak aan tegen Amerikaanse regering

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted maakt woensdag bekend een tweede rechtszaak aan te spannen tegen de Amerikaanse regering van Donald Trump. Washington kondigde in december aan dat het alle grote offshore windenergieprojecten stopzet. Ørsted bouwt meerdere grote windparken voor de Amerikaanse oostkust.

9 minuten geleden
Picnic annuleert alle bezorgingen door onveiligheid op de weg

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic annuleert de bezorging van alle bestellingen voor woensdag. "Omdat er van alle kanten wordt afgeraden de weg op te gaan, hebben wij besloten om landelijk niet te bezorgen", zegt een woordvoerder.

10 minuten geleden
Inflatie eurozone gezakt naar 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december gezakt naar 2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. In november bedroeg de inflatie in het eurogebied nog 2,1 procent op jaarbasis.

36 minuten geleden
DHL waarschuwt voor vertraging pakketbezorging

UTRECHT (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje moeten woensdag rekening houden met vertraging. Op binnenwegen wordt minder geruimd en gestrooid, waardoor pakketbezorgers te maken hebben met uitdagende omstandigheden, stelt een woordvoerder van DHL.

1 uur geleden
Opnieuw veel uitval vluchten luchthavens Parijs door winterweer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.

2 uur geleden
AEX blijft onder 1000 punten na recordslotstand

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.

2 uur geleden
Winterweer zorgt opnieuw voor problemen in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.

2 uur geleden