Nieuwe staking in vervoer van leerlingen naar speciaal onderwijs
UTRECHT (ANP) - Voor kinderen in het hele land kan het woensdag moeilijk zijn om van hun huis naar het speciaal onderwijs of de dagbesteding te komen en daarna weer naar huis te gaan. De chauffeurs van een paar grote vervoerders staken namelijk de hele dag. Eerder deze maand was er al een regionale staking.
De actie is georganiseerd door vakbond FNV Zorgvervoer en taxi. Die is het niet eens met het cao-voorstel van de werkgevers, verenigd in KNV Zorgvervoer en Taxi. Volgens de vakbond stijgen de lonen niet genoeg en zijn ook andere voorwaarden niet goed geregeld. Vakbond CNV Vakmensen heeft het cao-voorstel wel geaccepteerd en doet daarom niet mee met de staking. Eerder deze maand deed CNV wel mee aan een regionale staking.
FNV heeft chauffeurs in onder meer Zuid-Holland, Noord-Holland, Noord-Brabant, Gelderland, Groningen, Drenthe en Friesland opgeroepen om mee te doen en niet te komen werken. Hieronder zijn de grote bedrijven Connexxion, Munckhof en Noot. In Zaandam, Rijswijk en Berkel-Enschot zijn actiebijeenkomsten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
17 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
17 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
18 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
18 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
20 uur geleden