Nieuwe staking in vervoer van leerlingen naar speciaal onderwijs
UTRECHT (ANP) - Voor kinderen in het hele land kan het woensdag moeilijk zijn om van hun huis naar het speciaal onderwijs of de dagbesteding te komen en daarna weer naar huis te gaan. De chauffeurs van een paar grote vervoerders staken namelijk de hele dag. Eerder deze maand was er al een regionale staking.
De actie is georganiseerd door vakbond FNV Zorgvervoer en taxi. Die is het niet eens met het cao-voorstel van de werkgevers, verenigd in KNV Zorgvervoer en Taxi. Volgens de vakbond stijgen de lonen niet genoeg en zijn ook andere voorwaarden niet goed geregeld. Vakbond CNV Vakmensen heeft het cao-voorstel wel geaccepteerd en doet daarom niet mee met de staking. Eerder deze maand deed CNV wel mee aan een regionale staking.
FNV heeft chauffeurs in onder meer Zuid-Holland, Noord-Holland, Noord-Brabant, Gelderland, Groningen, Drenthe en Friesland opgeroepen om mee te doen en niet te komen werken. Hieronder zijn de grote bedrijven Connexxion, Munckhof en Noot. In Zaandam, Rijswijk en Berkel-Enschot zijn actiebijeenkomsten.
Meer uit Binnenland
ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
6 uur geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
20 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
1 dag geleden