Nieuwe staking Gall & Gall, vrijdag zeker 100 winkels korter open
AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van slijterijketen Gall & Gall staken vrijdag opnieuw. Personeel van zeker honderd winkels doet mee, zegt vakbond FNV. Winkels zijn vier uur korter open, aan het begin of aan het einde van de dag. Vorige week was ook al een actie bij ruim tachtig winkels, die twee uur later openden.
"We hebben er ook de eerste stakers bij vanuit de distributiecentra", zegt Jethro Warbroek, bestuurder bij FNV Handel. "Dit gaat echt pijn doen hoor, bij Gall & Gall. Onze actie van vorige week was nog een waarschuwing, nu zullen we het bedrijf financieel harder raken. En dat mag ook. Dat krijg je ervan als je je werknemers zo weinig waardering geeft."
FNV eist een loonsverhoging van 5 procent, maar de slijterij blijft bij een bod van 3,25 procent. Verder wil de vakbond dat de salarissen meestijgen met de inflatie en dat alle werknemers een coronabonus krijgen van 500 euro.
Gall & Gall is onderdeel van Ahold Delhaize. Er werken zo'n 1800 mensen bij het bedrijf, verdeeld over vijfhonderd winkels.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
23 minuten geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De biedingsstrijd voor Metsera, een Amerikaanse start-up die experimentele medicijnen ontwikkelt voor gewichtsverlies en obesitasbehandelingen, lijkt te verhevigen. Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk, bekend van de diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, heeft zijn bod op het bedrijf flink verhoogd.
5 uur geleden