Nieuwe staking Gall & Gall, vrijdag zeker 100 winkels korter open
AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van slijterijketen Gall & Gall staken vrijdag opnieuw. Personeel van zeker honderd winkels doet mee, zegt vakbond FNV. Winkels zijn vier uur korter open, aan het begin of aan het einde van de dag. Vorige week was ook al een actie bij ruim tachtig winkels, die twee uur later openden.
"We hebben er ook de eerste stakers bij vanuit de distributiecentra", zegt Jethro Warbroek, bestuurder bij FNV Handel. "Dit gaat echt pijn doen hoor, bij Gall & Gall. Onze actie van vorige week was nog een waarschuwing, nu zullen we het bedrijf financieel harder raken. En dat mag ook. Dat krijg je ervan als je je werknemers zo weinig waardering geeft."
FNV eist een loonsverhoging van 5 procent, maar de slijterij blijft bij een bod van 3,25 procent. Verder wil de vakbond dat de salarissen meestijgen met de inflatie en dat alle werknemers een coronabonus krijgen van 500 euro.
Gall & Gall is onderdeel van Ahold Delhaize. Er werken zo'n 1800 mensen bij het bedrijf, verdeeld over vijfhonderd winkels.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands elektrische auto's is in april opnieuw flink gestegen. De opmars van elektrische occasions, die brancheclub BOVAG in maart signaleerde, lijkt daarmee door te zetten. Volgens een woordvoerder laten consumenten zich in hun autokeuze mogelijk leiden door de sterk gestegen brandstofprijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
4 uur geleden