Nieuwe staatssecretaris wil fiscus uit de schijnwerpers
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst moet terug naar de "geoliede organisatie" zoals die zo’n vijftien tot twintig jaar geleden was, vindt de nieuwe staatssecretaris Hans Vijlbrief. De fiscus moet een organisatie worden "waar niet iedere twee weken een debat over moet worden gehouden of grote koppen in de krant over staan".
Vijlbrief is een van de opvolgers van Menno Snel. Die stapte eind vorig jaar op vanwege de toeslagenaffaire. Vijlbrief wordt verantwoordelijk voor de Belastingdienst en fiscale plannen. Wat hem betreft moet de dienst "groen, eerlijk en betrouwbaar" worden, maar ook "saai en degelijk". "Twintig jaar geleden hadden we het nooit over de Belastingdienst", aldus de bewindsman.
De voormalige topambtenaar zal werk moeten maken van de reorganisatie die al is aangekondigd door Wopke Hoekstra, die zich als minister van Financiën na het vertrek van staatssecretaris Menno Snel wekenlang over de Belastingdienst boog. Hoewel de kersverse staatssecretaris Vijlbrief slechts een goed jaar heeft om dat te doen, denkt hij dat hij de basis kan leggen. "Er ligt een enorme klus, maar het voelt wel van: het moet toch kunnen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
20 uur geleden