Nieuwe staatssecretaris wil fiscus uit de schijnwerpers
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst moet terug naar de "geoliede organisatie" zoals die zo’n vijftien tot twintig jaar geleden was, vindt de nieuwe staatssecretaris Hans Vijlbrief. De fiscus moet een organisatie worden "waar niet iedere twee weken een debat over moet worden gehouden of grote koppen in de krant over staan".
Vijlbrief is een van de opvolgers van Menno Snel. Die stapte eind vorig jaar op vanwege de toeslagenaffaire. Vijlbrief wordt verantwoordelijk voor de Belastingdienst en fiscale plannen. Wat hem betreft moet de dienst "groen, eerlijk en betrouwbaar" worden, maar ook "saai en degelijk". "Twintig jaar geleden hadden we het nooit over de Belastingdienst", aldus de bewindsman.
De voormalige topambtenaar zal werk moeten maken van de reorganisatie die al is aangekondigd door Wopke Hoekstra, die zich als minister van Financiën na het vertrek van staatssecretaris Menno Snel wekenlang over de Belastingdienst boog. Hoewel de kersverse staatssecretaris Vijlbrief slechts een goed jaar heeft om dat te doen, denkt hij dat hij de basis kan leggen. "Er ligt een enorme klus, maar het voelt wel van: het moet toch kunnen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meer dan 130 Oekraïense militairen bevinden zich in Nederlandse medische centra voor behandeling of revalidatie. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in Nederland, Andriy Kostin, in een interview met het Oekraïense persbureau Ukrinform. Het gaat om "zeer ernstige gevallen" en de militairen worden behandeld voor zowel lichamelijk als psychologisch herstel.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft de aangekondigde code oranje uitgebreid naar de provincies Flevoland en Overijssel. "In de loop van de avond, vannacht en woensdagochtend is er in het noorden en noordoosten op veel plaatsen verraderlijke gladheid door ijzel." Daardoor is er grote kans op ongelukken op gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door werkzaamheden bij Amsterdam Centraal wordt later deze week grote hinder verwacht voor treinreizigers. De NS meldt dat er donderdag tot en met zondag 's nachts geen treinen rijden. Overdag is er beperkt treinverkeer in diverse richtingen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag fors lagere straffen opgelegd dan geëist aan twee mannen voor het verwonden van een supportersbegeleider van Feyenoord. Ze gooiden een paal van ruim 23 kilo op zijn hoofd na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Glastuinbouwers die snijbloemen kweken, worden steeds vaker betrapt op overtredingen bij het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Cijfers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) laten zien dat de naleving van de regels in de sierteelt is gekelderd. In 2019 hield nog een krappe meerderheid (60 procent) zich aan alle regels; bij de inspecties in de afgelopen twee jaar was dat nog maar 39 procent.
8 uur geleden