Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe spuisluizen Afsluitdijk vertraagd door duikongeval

Nieuwe spuisluizen Afsluitdijk vertraagd door duikongeval

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe spuisluizen in de Afsluitdijk bij Den Oever zijn niet eind 2025, maar eind 2026 af. Dat schrijft demissionair minister Mark Harbers (Infrastructuur en Waterstaat) aan de Tweede Kamer. Aanleiding is een ongeluk in 2022 waarbij een duiker om het leven kwam.

Na dat ongeluk lagen de werkzaamheden bij de nieuwe spuien enkele weken stil. In overleg met de Arbeidsinspectie is de manier van werken bij de dijk vervolgens aangepast, wat vertraging oplevert. Samen met bijzondere omstandigheden bij de Afsluitdijk, zoals de beperkte ruimte, zorgt dat volgens Harbers voor een "domino-effect" waardoor de oplevering een jaar is uitgesteld.

Vorige maand zijn ook zes enorme nieuwe pompen geplaatst bij Den Oever. Deze worden ingezet als het water in de Waddenzee te hoog staat om het water vanzelf het IJsselmeer uit te laten stromen. "Spuien als het kan, pompen als het moet", schrijft Rijkswaterstaat.

Meer uit Binnenland

OM biedt Lil Kleine taakstraf aan in mishandelingszaak tegen Vaes

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft besloten Lil Kleine een werkstraf van 32 uur aan te bieden "ter voorkoming van vervolging wegens mishandeling" van zijn ex-partner Jaimie Vaes. Dat heeft het OM woensdag bekendgemaakt. De zestien dagen die de 30-jarige rapper in voorarrest heeft gezeten zullen met deze taakstraf worden verrekend, waardoor hij feitelijk niet meer hoeft te werken om zijn taakstraf te voltooien.

7 minuten geleden
Nederland krijgt berisping EU om niet naleven drinkwaterrichtlijn

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft Nederland een berisping gegeven vanwege het niet naleven van de EU-drinkwaterrichtlijn. Nederlandse wetgeving voorziet niet genoeg in toezicht op de kwaliteit van drinkwater, concludeert de Commissie in een zogenoemde aanmaningsbrief. Ook moet Nederland beter vastleggen hoe het toegang tot schoon drinkwater wil en zal bevorderen.

33 minuten geleden
Protestmars van Egypte naar Gaza afgelast, activisten naar huis

CAIRO (ANP) - De Global March to Gaza is voor nu afgelast, zo laten initiatiefnemers van de protestmars vanuit Egypte weten. Meerdere activisten die wilden deelnemen zijn aangehouden door de Egyptische autoriteiten en zijn het land uitgezet. De Nederlandse tak van de organisatie zegt plannen te maken voor nieuwe acties in de toekomst, zodat ze daarmee kunnen opkomen voor de Palestijnen.

46 minuten geleden
Tientallen schrijvers nemen afstand van KKR om 'genocide in Gaza'

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen Nederlandse schrijvers nemen stellig afstand van "alle Israëlische investeringen" van investeringsmaatschappij KKR, die recent het Nederlandse uitgeversconcern VBK overnam. De 83 auteurs "veroordelen ondubbelzinnig de voortdurende genocide in Gaza en de Israëlische bezetting van de Palestijnse gebieden". Zij willen dat S&S, het moederbedrijf van VBK, er bij KKR op aandringt "zijn investeringen in de Israëlische oorlogsindustrie van de hand te doen".

48 minuten geleden
Jubileum Simone van der Vlugt met 25e boek in bestsellerlijst

AMSTERDAM (ANP) - Simone van der Vlugt viert deze week een bijzonder jubileum. Voor de 25e keer in haar carrière staat een nieuw boek van Van der Vlugt in de wekelijkse bestsellerlijst. Haar roman Kruistocht van een koningin komt deze week binnen op plek 5 in De Bestseller 60, meldt boekenkoepel CPNB.

1 uur geleden
ANWB verwacht vanaf vrijdag drukte om festival A10 en NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht vanaf komende vrijdag extra drukte op de weg om het feest voor de 750e verjaardag van Amsterdam en de NAVO-top. Daarnaast zal recreatieverkeer ook voor extra files zorgen, verwacht de ANWB.

1 uur geleden
Nederlandse wandelaar dood teruggevonden in gebergte Cantabrië

FUENTE DÉ (ANP) - Een 70-jarige Nederlander is in de Noord-Spaanse bergen van de Picos de Europa na een moeilijke zoekactie dood teruggevonden. De man vertrok volgens plaatselijke media dinsdag voor een afdaling in de beroemde bergen in Cantabrië nadat hij met een kabelbaan omhoog was gegaan. Toen hij echter niet terugkeerde, sloeg een metgezel alarm.

1 uur geleden