Nieuwe seizoen NBA begint op 19 oktober met twee topwedstrijden
NEW YORK (ANP) - Het nieuwe seizoen van de Amerikaanse basketbalcompetitie begint op dinsdag 19 oktober met twee topwedstrijden, zo maakte organisator NBA bekend. Kampioen Milwaukee Bucks neemt het op tegen de Brooklyn Nets in de oostelijke divisie en Los Angeles Lakers ontvangt Golden State Warriors uit San Francisco in de westerse divisie.
Zoals elk seizoen reserveerde de NBA niet alleen topwedstrijden voor de openingsdag, maar ook voor bij het publiek populaire Christmas Day-speeldag. Op 25 december spelen de Nets, met sterspelers Kevin Durant, Kyrie Irving en James Harden, tegen de Lakers van LeBron James, Anthony Davis en de recent aangetrokken Russell Westbrook.
Andere interessante kerstwedstrijden zijn die tussen Dallas Mavericks van uithangbord Luka Doncic en het Utah Jazz van Rudy Gobert en Donovan Mitchell én die tussen de Boston Celtics en de Milwaukee Bucks.
De All Star Game staat op 20 februari op het programma in Cleveland. Het reguliere seizoen eindigt op 10 april. Tussen 12 en 15 april staan de eventuele beslissingswedstrijden gepland. De play-offs starten op 16 april.
Komende vrijdag maakt de NBA de volledige kalender bekend.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
31 minuten geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
55 minuten geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
4 uur geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
9 uur geleden