Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nieuwe sancties VS tegen Chinese functionarissen'

'Nieuwe sancties VS tegen Chinese functionarissen'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten bereiden nieuwe sancties voor tegen minstens een dozijn Chinese functionarissen vanwege hun rol bij het uit het parlement zetten van leden van de oppositie in Hongkong. Dat meldt Reuters op basis van anonieme bronnen.

De maatregelen tegen medewerkers van de Chinese Communistische Partij (CCP) zouden maandag al kunnen worden genomen door de Amerikaanse regering. Donald Trump blijft hiermee druk op Peking uitoefenen in de laatste weken van zijn presidentschap. Op 20 januari neemt Joe Biden het roer over, ondanks dat Trump zijn nederlaag nog altijd niet heeft erkend.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken en het Witte Huis hebben nog niet gereageerd op verzoeken om commentaar.

Tot veertien mensen, waaronder functionarissen van het Chinese parlement of het Nationale Volkscongres, en leden van de CCP, zouden waarschijnlijk het doelwit zijn van maatregelen zoals bevriezing van tegoeden en financiële sancties.

De door Peking gesteunde regering van Hongkong heeft vorige maand vier oppositieleden uit het parlement gezet nadat het Chinese parlement de omstreden nieuwe nationale veiligheidswet invoerde in de stad. Daarop besloot de voltallige oppositie op te stappen.

Washington heeft in augustus al sancties opgelegd aan de leider van Hongkong, Carrie Lam, de huidige en voormalige politiechefs en andere topfunctionarissen vanwege hun rol bij het inperken van vrijheden in de voormalige Britse kroonkolonie en het hardhandig optreden tegen de pro-democratische beweging.

In november legden het ministerie van Buitenlandse Zaken en het ministerie van Financiën sancties op aan nog eens vier Chinese functionarissen in de regering en de veiligheidsdienst van Hongkong, waardoor ze niet naar de Verenigde Staten konden reizen en hun tegoeden in de VS werden geblokkeerd.

Meer uit Buitenland

Rutte: Midden-Oosten moet niet zorg van VS, maar van Europa zijn

DES MOINES (ANP) - Het zou niet aan de Verenigde Staten maar aan Europa moeten zijn om het Midden-Oosten veilig te houden, vindt NAVO-topman Mark Rutte. Zodra Europa zich heeft herbewapend, zullen "Europeanen zich over hun eigen achtertuin ontfermen", zei Rutte na een lezing in het Amerikaanse Des Moines.

7 minuten geleden
Brussel wil opnieuw bevroren geld vrijgeven aan Hongarije

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil 4,2 miljard euro aan Hongarije vrijgeven uit het EU-cohesiefonds, dat is bedoeld om regionaal achterstandsbeleid weg te werken. Dat geld had de Commissie in 2022 als straf aan Hongarije bevroren. Volgens voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft Hongarije forse voortgang geboekt om de "rechtsstaat te beschermen en de financiële belangen van de Unie te beschermen".

57 minuten geleden
Trump en Venezolaanse Rodríguez ontmoeten elkaar voor het eerst

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse leider Delcy Rodríguez hebben elkaar voor het eerst persoonlijk ontmoet. Dat zegt de interim-president na de ontmoeting in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York, waar tal van wereldleiders deze week bijeen zijn.

2 uur geleden
Republikeinse senator wil onderzoek naar zakenleven familie Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.

10 uur geleden
Hackgroep ShinyHunters claimt FBI-gegevens te hebben bemachtigd

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.

13 uur geleden
Macron bij VN: landen moeten opkomen voor internationale orde

NEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.

14 uur geleden
Trump: VS spraken in New York ruim drie uur met Iran

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.

15 uur geleden