'Nieuwe sancties VS tegen Chinese functionarissen'
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten bereiden nieuwe sancties voor tegen minstens een dozijn Chinese functionarissen vanwege hun rol bij het uit het parlement zetten van leden van de oppositie in Hongkong. Dat meldt Reuters op basis van anonieme bronnen.
De maatregelen tegen medewerkers van de Chinese Communistische Partij (CCP) zouden maandag al kunnen worden genomen door de Amerikaanse regering. Donald Trump blijft hiermee druk op Peking uitoefenen in de laatste weken van zijn presidentschap. Op 20 januari neemt Joe Biden het roer over, ondanks dat Trump zijn nederlaag nog altijd niet heeft erkend.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken en het Witte Huis hebben nog niet gereageerd op verzoeken om commentaar.
Tot veertien mensen, waaronder functionarissen van het Chinese parlement of het Nationale Volkscongres, en leden van de CCP, zouden waarschijnlijk het doelwit zijn van maatregelen zoals bevriezing van tegoeden en financiële sancties.
De door Peking gesteunde regering van Hongkong heeft vorige maand vier oppositieleden uit het parlement gezet nadat het Chinese parlement de omstreden nieuwe nationale veiligheidswet invoerde in de stad. Daarop besloot de voltallige oppositie op te stappen.
Washington heeft in augustus al sancties opgelegd aan de leider van Hongkong, Carrie Lam, de huidige en voormalige politiechefs en andere topfunctionarissen vanwege hun rol bij het inperken van vrijheden in de voormalige Britse kroonkolonie en het hardhandig optreden tegen de pro-democratische beweging.
In november legden het ministerie van Buitenlandse Zaken en het ministerie van Financiën sancties op aan nog eens vier Chinese functionarissen in de regering en de veiligheidsdienst van Hongkong, waardoor ze niet naar de Verenigde Staten konden reizen en hun tegoeden in de VS werden geblokkeerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-premier Édouard Balladur is op 97-jarige leeftijd overleden in Parijs. Dat meldt persbureau AFP op gezag van de familie.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Zweden koopt vier fregatten van de Franse Naval Group, voor 4,3 miljard euro. Maandag werd tijdens een ceremonie in Stockholm het koopcontract ondertekend, in bijzijn van de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Franse president Emmanuel Macron.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.
5 uur geledenBISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.
6 uur geledenKATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.
7 uur geleden