Nieuwe Russische sancties tegen Amerikaanse topfiguren
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft sancties opgelegd aan 61 hooggeplaatste Amerikanen, onder wie minister van Financiën Janet Yellen en van Energie Jennifer Granholm. Ook topfiguren van onder meer defensie- en energiebedrijven krijgen een inreisverbod opgelegd, liet het ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou weten.
De maatregelen zijn een vergelding voor "het voortdurend uitbreiden van de Amerikaanse sancties tegen Russische politieke en publieke figuren, evenals vertegenwoordigers van het binnenlandse bedrijfsleven".
Rusland heeft al eerder tal van Amerikaanse en andere westerse functionarissen op de sanctielijst gezet als tegenmaatregel tegen de sancties die het Westen heeft ingesteld vanwege de aanval op Oekraïne. Half maart kwamen de Amerikaanse president Joe Biden, meerdere ministers en andere hoge functionarissen in de VS op de lijst terecht, onder wie Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en acteur Morgan Freeman.
Dat geldt ook voor onder anderen de Canadese premier Justin Trudeau en zijn Britse ambtgenoot Boris Johnson. Hun werd extreem anti-Russisch beleid verweten.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden