Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe Russische sancties tegen Amerikaanse topfiguren

Nieuwe Russische sancties tegen Amerikaanse topfiguren

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft sancties opgelegd aan 61 hooggeplaatste Amerikanen, onder wie minister van Financiën Janet Yellen en van Energie Jennifer Granholm. Ook topfiguren van onder meer defensie- en energiebedrijven krijgen een inreisverbod opgelegd, liet het ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou weten.

De maatregelen zijn een vergelding voor "het voortdurend uitbreiden van de Amerikaanse sancties tegen Russische politieke en publieke figuren, evenals vertegenwoordigers van het binnenlandse bedrijfsleven".

Rusland heeft al eerder tal van Amerikaanse en andere westerse functionarissen op de sanctielijst gezet als tegenmaatregel tegen de sancties die het Westen heeft ingesteld vanwege de aanval op Oekraïne. Half maart kwamen de Amerikaanse president Joe Biden, meerdere ministers en andere hoge functionarissen in de VS op de lijst terecht, onder wie Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en acteur Morgan Freeman.

Dat geldt ook voor onder anderen de Canadese premier Justin Trudeau en zijn Britse ambtgenoot Boris Johnson. Hun werd extreem anti-Russisch beleid verweten.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

41 minuten geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

1 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

1 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

2 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

2 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

3 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

4 uur geleden