Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe ronde zittingen in liquidatieproces Caloh Wagoh

Nieuwe ronde zittingen in liquidatieproces Caloh Wagoh

LIQUIDATIEBENDESCHIPHOL (ANP) - In de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol vinden woensdag en donderdag voorbereidende zittingen plaats in het liquidatieproces rond motorclub Caloh Wagoh. Woensdag worden acht verdachten voor de rechtbank verwacht, onder wie hoofdverdachte Delano R. (49) en prominent clublid Greg R. (71). Volgens justitie nam de motorclub opdrachten voor liquidaties aan en stuurde R. die moordcommando's aan voor de uitvoering.

Donderdag buigt de rechtbank zich over de voortgang van het strafrechtelijk onderzoek tegen nog eens zes verdachten. De megazaak is aangebracht bij de rechtbank Midden-Nederland.

Ridouan Taghi zou meermalen gebruik hebben gemaakt van de gewelddadige dienstverlening van R. en de zijnen. Taghi werd in december opgepakt in Dubai, nadat hij jarenlang voortvluchtig was geweest. Hij is geen verdachte in de Caloh Wagoh-zaak (het zogeheten onderzoek Eris), omdat hij al terechtstaat in het minstens zo omvangrijke liquidatieproces Marengo. Sinds de keiharde contouren van Marengo en Eris zich hebben afgetekend, geldt Taghi als de schrik van de Nederlandse onderwereld. Hij verschijnt op 6 maart voor het eerst voor de rechter.

In beide processen beschikt justitie over tientallen verklaringen van kroongetuigen. In ruil voor strafkorting en beschermingsmaatregelen hebben de twee spijtoptanten daarin een boekje opengedaan over een reeks criminele afrekeningen. Daarnaast heeft het Openbaar Ministerie de hand kunnen leggen op een ongekende hoeveelheid ontsleutelde berichten tussen de diverse verdachten, waarin over moorden en plannen daartoe wordt gesproken. Saillant zijn de berichten van Delano R. Hij zou op zijn beveiligde pgp-telefoon onder meer foto's hebben opgeslagen van chats waarin liquidatieopdrachten werden gegeven.

Meer uit Binnenland

Aantal schademeldingen na aardbeving Zeerijp boven de duizend

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.

1 uur geleden
16 appartementen onbewoonbaar na brand woonzorgcentrum Tilburg

TILBURG (ANP) - Door de brand zaterdag in woonzorgcentrum de Leyhoeve in Tilburg zijn zestien appartementen nog niet bewoonbaar. De rest van de mensen die nog niet terug naar huis konden, mogen zondagavond weer hun woning in, meldt het woonzorgcentrum.

2 uur geleden
Wisselvallige week met natte sneeuw op komst

HOUTEN (ANP) - Het belooft komende week wisselvallig weer te worden met kans op natte sneeuw. Dat meldt Weeronline zondag. Vooral landinwaarts is er woensdag en donderdag kans op winterse neerslag.

4 uur geleden
Kindertelefoon geschokt door handelen ex-vrijwilliger uit podcast

AMSTERDAM (ANP) - Directeur van de Kindertelefoon Roline de Wilde is "geschokt" door het handelen van een ex-vrijwilliger, bevestigt ze na berichtgeving van Nieuwsuur. In 2020 wisselde de vrijwilliger tegen de regels contactgegevens uit met iemand van wie ze dacht dat het een kind was. Over het uit de hand gelopen contact dat hieruit ontstond, maakte onderzoeksprogramma Zembla onlangs de podcast Op zoek naar Marlotte.

4 uur geleden
Nederlander overleden bij ongeluk op Mallorca

ALCÚDIA (ANP) - Een 53-jarige Nederlander is om het leven gekomen na een frontale botsing op een rotonde in Alcúdia op het Spaanse eiland Mallorca. De Nederlandse vrouw die bij hem in de auto zat raakte gewond. Drie vrouwen in het andere voertuig liepen lichte verwondingen op, aldus Spaanse media.

5 uur geleden
Derde verdachte aangehouden voor steekpartij Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Aan de steekpartij waardoor in de nacht van zaterdag op zondag in Eindhoven twee mensen gewond raakten, zou een ruzie tussen een groep van zo'n tien mensen vooraf zijn gegaan. Inmiddels zijn drie mensen aangehouden, meldt de politie zondag.

5 uur geleden
Meldingen van schade na aardbeving Zeerijp blijven binnenkomen

GRONINGEN (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zijn tot dusver 924 meldingen binnengekomen van schade na de aardbeving bij Zeerijp afgelopen vrijdag. Het gaat om meldingen die tot zondagochtend 11.00 uur zijn gedaan.

6 uur geleden