Nieuwe ronde stakingen in metaalsector
UTRECHT (ANP) - Over het hele land verspreid krijgen metaalbedrijven ook maandag te maken met stakingen door ontevreden personeel. Volgens vakbonden CNV en FNV zal onder andere in de regio Utrecht en Amersfoort en in Friesland actie worden gevoerd in een roep om betere arbeidsvoorwaarden als onderdeel van een nieuwe cao.
Ook vorige week werd in meerdere regio's gestaakt. Zo legden onder andere metaalmedewerkers in Zuid- en Noord-Holland en Groningen het werk voor 24 uur neer. De stakers willen onder andere een loonsverhoging. Verder maken de werknemers zich zorgen om de vele openstaande vacatures.
Er vallen bijna 320.000 mensen onder de cao Metaal & Techniek, die geldt voor medewerkers van bedrijven in de kleinmetaal, de installatie- en isolatiesector, de carrosseriebouw en goud- en zilversmeden. Dat zijn bij elkaar ongeveer 28.000 bedrijven.
De Federatie Werkgeversorganisaties Techniek (FWT), die de onderhandelingen voert namens de werkgevers, liet meermaals weten de acties te betreuren. De eisen van de vakbonden zijn volgens de werkgevers te hoog.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag halverwege de dag plots omhooggegaan, terwijl de olieprijzen opeens een sterke daling lieten zien. Beleggers reageerden direct op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde op Truth Social dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran. Volgens Trump pauzeren de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Kort nadat dit nieuws naar buiten kwam, daalden de olieprijzen zo'n 10 procent.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De Griekse regering heeft extra maatregelen aangekondigd om de prijsstijgingen voor burgers en boeren door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Volgens de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis wordt hiervoor in totaal 300 miljoen euro uitgetrokken voor subsidies in de maanden april en mei.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.
4 uur geleden