Nieuwe ronde loonsubsidie vanaf maandag aan te vragen bij UWV
DEN HAAG (ANP) - Bedrijven die hard worden geraakt door de coronacrisis kunnen vanaf maandagochtend terecht bij uitkeringsorganisatie UWV voor een loonsubsidie zodat zij hun werknemers zoveel mogelijk in dienst kunnen houden. Het loket van de zogenoemde NOW 2.0 gaat maandag om 09.00 uur open, meldt het UWV.
"Nadat de definitieve regeling bekend is geworden, is er hard gewerkt aan de voorbereiding", zegt UWV-bestuurder Janet Helder. "De systematiek van NOW 2.0 wijkt weliswaar niet af van die van NOW 1.0, maar er zijn wel een aantal aanpassingen in de regeling waar we rekening mee moesten houden."
Bedrijven die loonkostentegemoetkoming aanvragen, mogen volgens de nieuwe regeling bijvoorbeeld wel werknemers ontslaan om economische redenen zonder dat ze daarvoor extra beboet worden. Bij de eerste ronde moesten ze nog flink meer subsidie terugbetalen als bedrijven mensen op straat zetten. Het kabinet verwacht nu dat bedrijven zich voorbereiden op de nieuwe economische crisis. Bedrijven zullen in sommige gevallen moeten snijden in de kosten en daar horen ontslagen nu eenmaal bij, is de overweging.
De NOW 2.0 is het belangrijkste onderdeel van het tweede noodpakket van het kabinet, van juni tot en met september loopt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Verenigde Staten heeft de schikking van Elon Musk met beurswaakhond SEC goedgekeurd. Dit deed ze ondanks "serieuze bedenkingen" over de overeenkomst, meldde ze.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zich strijdbaar had getoond tegenover Iran. Na beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz verklaarde het staatshoofd dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en zinspeelde hij op zware aanvallen.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - 's Werelds grootste vleesverwerker, JBS, zwakt zijn klimaatdoelstellingen fors af. Het van oorsprong Braziliaanse bedrijf streeft er niet langer naar om in 2040 per saldo geen broeikasgassen meer uit te stoten, maakt duurzaamheidschef Jason Weller bekend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse techbedrijf Mews schrapt ongeveer 15 procent van de banen, wat neerkomt op zo'n 170 medewerkers. De leverancier van software voor hotels wil meer inzetten op kunstmatige intelligentie (AI) en verwacht daarom met minder medewerkers verder te kunnen gaan.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen zijn flink lager gesloten. De verliezen volgen op oorlogszuchtige taal van de Amerikaanse president Donald Trump richting Iran, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor meerdere aanvallen op tankers in de Straat van Hormuz. Trump verklaarde dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en dat de VS zware aanvallen op het land voorbereiden.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Rusland heeft de export van diesel verboden om binnenlandse tekorten te voorkomen na Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Moskou stelde eerder al beperkingen in op de export van benzine en kerosine om dezelfde reden.
12 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo ondervindt problemen met de levering van producten aan supermarkten vanuit een distributiecentrum in Veghel. Dit leidt ertoe dat sommige schappen in supermarkten in het zuiden van Nederland leger zijn, bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen na een bericht van vakmedium Distrifood.
12 uur geleden