Nieuwe renteverlaging centrale bank India tegen crisis
MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase centrale bank heeft vrijdag na een noodvergadering de rente verder verlaagd om de schadelijke gevolgen van de coronacrisis op de Indiase economie te verzachten. Het land wordt hard geraakt door de crisis en de maatregelen om de virusuitbraak tegen te gaan.
Het belangrijkste rentetarief gaat met 40 basispunten omlaag tot 4 procent. In maart werd de rente ook al verlaagd. De Indiase economie zal dit boekjaar naar verwachting krimpen door de crisis en de omvangrijke quarantainemaatregelen. Dat zou de eerste krimp worden in meer dan vier decennia. De Indiase overheid heeft omvangrijke steunpakketten aangekondigd voor de economie.
Door de beperkende maatregelen is de consumptie in India sterk onder druk komen te staan, terwijl de werkloosheid hard oploopt. Volgens schattingen zijn in april 122 miljoen mensen in India werkloos geraakt, hoofdzakelijk dagloners. Langzaam worden de beperkende maatregelen nu versoepeld.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiƫle hulp heeft gekregen van Microsoft.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
6 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
8 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
18 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
19 uur geleden