Nieuwe regering Slowakije blokkeert hulppakket voor Oekraïne
BRATISLAVA (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe regering van Slowakije blokkeert een militair steunpakket ter waarde van 40,3 miljoen euro voor Oekraïne. Premier Robert Fico zei onlangs al te zullen stoppen met de militaire leveringen, zoals hij in aanloop naar de parlementsverkiezingen in september had beloofd.
Het pakket was aangekondigd door de vorige regering, vlak voor de machtswisseling in Bratislava in oktober. De nieuwe militaire steun zou bestaan uit luchtverdedigingsraketten en munitie. De populistische Fico uitte tijdens zijn verkiezingscampagne kritiek op de westerse wapensteun voor Oekraïne en sancties tegen Rusland.
Onder de vorige regering steunde Slowakije buurland Oekraïne na de Russische invasie met dertien militaire steunpakketten. Die hadden een waarde van 671 miljoen euro en bestonden uit onder meer luchtverdedigingssystemen en straaljagers.
Meer uit Buitenland
MANAMA (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran komen eind deze maand voor de tweede keer samen voor technisch overleg met als doel de Iranoorlog definitief te beëindigen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft gezegd dat dit op 29 of 30 juni is, waarschijnlijk weer in Zwitserland.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk is woensdag volgens voorlopige cijfers opnieuw de warmste dag sinds het begin van de metingen in 1947 geregistreerd. Het record van een dag eerder is daarmee verbroken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk geldt donderdag code rood wegens extreme hitte in nog meer gebieden. De hoogste waarschuwing geldt dan voor 72 departementen, 14 meer dan woensdag. Daar woont meer dan driekwart van de Franse bevolking, aldus persbureau AFP.
2 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - President Petr Pavel mag van het Tsjechische Constitutioneel Hof mee naar de NAVO-top in Turkije. De regering wilde hem niet opnemen in de Tsjechische delegatie, maar is nu door het hof teruggefloten.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Het wereldwijde risico op ebola blijft laag, zegt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, nadat woensdag een ebolageval in Frankrijk werd bevestigd.
4 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd in het zuiden van Libanon. Die zou zijn gericht op twee Hezbollah-leden die "een bedreiging vormden" voor Israëlische troepen in de buurt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Een toezichthouder van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) vindt dat hoofdaanklager Karim Khan weggestuurd moet worden. In een advies staat dat is vastgesteld dat de Brit zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel grensoverschrijdend gedrag, meldt persbureau Reuters.
6 uur geleden