Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe regenval in Pakistan, doden en uitbraak infectieziekten

Nieuwe regenval in Pakistan, doden en uitbraak infectieziekten

ISLAMABAD (ANP/DPA/AFP/RTR) - In Pakistan zijn dit weekeinde na nieuwe regenval opnieuw tientallen mensen om het leven gekomen door overstromingen. Het totale dodental is opgelopen tot meer dan 1200. Zeker een op de drie slachtoffers is een kind. De autoriteiten waarschuwen voor de uitbraak van infectieziekten.

In de zwaar getroffen provincie Sindh, in het zuiden van het land, zijn volgens de autoriteiten sinds vrijdag zeker zestig mensen omgekomen. Sommige steden in de provincie staan al maanden onder water. In afgelegen dorpen zijn nog altijd honderdduizenden mensen verstoken van hulp. Ondertussen blijft het regenen. Naar verwachting klaart het weer pas dinsdag op.

Meer dan een half miljoen mensen in de provincie bivakkeren in erbarmelijke omstandigheden in geïmproviseerde onderkomens, zonder sanitaire faciliteiten en schoon drinkwater, zei de minister van Gezondheid van Sindh, Azra Pechuho. In noodhospitalen worden volgens haar bijna 150.000 mensen behandeld met diarreeklachten en ruim 100.000 met huidaandoeningen. Nog eens duizenden mensen lijden aan malaria en zeker honderd zijn door giftige slangen gebeten en vijfhonderd door honden, aldus de minister.

Ban

De hulpverlening wordt ondertussen bemoeilijkt doordat de regering de afgelopen jaren veel internationale hulporganisaties in de ban heeft gedaan. Bij eerdere rampen boden juist die organisaties snel hulp. Pakistaanse liefdadigheidsorganisaties riepen daarom vrijdag de regering op de verboden organisaties weer in het land toe te laten.

In Pakistan is sinds juni twee keer zo veel regen gevallen als gebruikelijk. Daardoor staat ongeveer een derde van het Aziatische land onder water. Vooral in het zuiden en het westen zijn weinig droge stukken land te vinden. Ruim 33 miljoen mensen zijn getroffen door de watersnood, ongeveer 15 procent van de Pakistaanse bevolking. Bruggen en wegen zijn vernield en naar schatting 1 miljoen huizen zijn beschadigd of verwoest. Volgens de Pakistaanse regering gaat de wederopbouw zeker 10 miljard euro kosten.

Meer uit Buitenland

Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

1 uur geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

6 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

6 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

7 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

7 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

8 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

9 uur geleden