Nieuwe regenval in Pakistan, doden en uitbraak infectieziekten
ISLAMABAD (ANP/DPA/AFP/RTR) - In Pakistan zijn dit weekeinde na nieuwe regenval opnieuw tientallen mensen om het leven gekomen door overstromingen. Het totale dodental is opgelopen tot meer dan 1200. Zeker een op de drie slachtoffers is een kind. De autoriteiten waarschuwen voor de uitbraak van infectieziekten.
In de zwaar getroffen provincie Sindh, in het zuiden van het land, zijn volgens de autoriteiten sinds vrijdag zeker zestig mensen omgekomen. Sommige steden in de provincie staan al maanden onder water. In afgelegen dorpen zijn nog altijd honderdduizenden mensen verstoken van hulp. Ondertussen blijft het regenen. Naar verwachting klaart het weer pas dinsdag op.
Meer dan een half miljoen mensen in de provincie bivakkeren in erbarmelijke omstandigheden in geïmproviseerde onderkomens, zonder sanitaire faciliteiten en schoon drinkwater, zei de minister van Gezondheid van Sindh, Azra Pechuho. In noodhospitalen worden volgens haar bijna 150.000 mensen behandeld met diarreeklachten en ruim 100.000 met huidaandoeningen. Nog eens duizenden mensen lijden aan malaria en zeker honderd zijn door giftige slangen gebeten en vijfhonderd door honden, aldus de minister.
Ban
De hulpverlening wordt ondertussen bemoeilijkt doordat de regering de afgelopen jaren veel internationale hulporganisaties in de ban heeft gedaan. Bij eerdere rampen boden juist die organisaties snel hulp. Pakistaanse liefdadigheidsorganisaties riepen daarom vrijdag de regering op de verboden organisaties weer in het land toe te laten.
In Pakistan is sinds juni twee keer zo veel regen gevallen als gebruikelijk. Daardoor staat ongeveer een derde van het Aziatische land onder water. Vooral in het zuiden en het westen zijn weinig droge stukken land te vinden. Ruim 33 miljoen mensen zijn getroffen door de watersnood, ongeveer 15 procent van de Pakistaanse bevolking. Bruggen en wegen zijn vernield en naar schatting 1 miljoen huizen zijn beschadigd of verwoest. Volgens de Pakistaanse regering gaat de wederopbouw zeker 10 miljard euro kosten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalig kroonprins Reza Pahlavi heeft Iraniërs opgeroepen tot meer protest. "Ons doel is niet langer om alleen de straten op te gaan; het doel is om ons voor te bereiden op het innemen en behouden van de stadscentra", aldus de criticus van het regime op sociale media. Pahlavi voegde eraan toe dat hij denkt "in de nabije toekomst" te kunnen terugkeren naar Iran.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - In de Amerikaanse stad Minneapolis zijn vrijdagavond (lokale tijd) protesten uitgebroken bij zeker twee hotels, meldt een verslaggever van CNN. De demonstranten vermoeden dat agenten van de immigratiepolitie (ICE) in die hotels verblijven, aldus de zender. Volgens een verslaggever zijn het de "hevigste protesten tot nu toe". In Minneapolis wordt al enkele dagen gedemonstreerd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is een zeldzaam exemplaar van een comic uit 1938 van Superman verkocht voor 15 miljoen dollar (zo'n 13 miljoen euro). Volgens Amerikaanse media is het een recordbedrag dat is neergeteld voor een oud stripboek. De strip, met als titel Action Comics No. 1, lag in 1938 in de winkel voor 10 dollarcent.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.
6 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". In deelstaat Victoria is zaterdag de noodtoestand afgekondigd om de hulpdiensten meer bevoegdheden te geven bij het blussen van bosbranden. Zeker 130 gebouwen in die staat zijn in vlammen opgegaan.
8 uur geleden