Nieuwe rector magnificus Nyenrode
BREUKELEN (ANP) - Politicoloog Koen Becking (50) wordt per 1 oktober de nieuwe rector magnificus en voorzitter van het bestuurscollege van Nyenrode Business Universiteit in Breukelen. Hij volgt Miša Džoljić op. Becking is nu collegevoorzitter van Tilburg University, waar hij verantwoordelijk is voor onder meer strategie en beleid, internationalisering, studentenzaken en externe betrekkingen.
Koen Becking promoveerde in 2001 aan de Universiteit Utrecht op het thema arbeidsverhoudingen en behaalde in 1999 zijn Master of Public Administration aan de Nederlandse School voor Openbaar Bestuur. Aan Stellenbosch University in Zuid-Afrika was hij van 2003 tot 2017 buitengewoon hoogleraar, sinds 2018 is hij er ereprofessor. In 2019 is Becking benoemd als lid van de Internationale Adviesraad van de School of Management aan Zhejiang University in het Chinese Hangzhou.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - De drie mensen die zaterdagavond laat om het leven kwamen door een aanrijding op de dijk tussen Lelystad en Enkhuizen zijn jongemannen van 17 en 19 jaar. Twee van 17 jaar komen uit Oisterwijk en uit Groesbeek, de 19-jarige uit Delft, maakte de politie zondagmiddag bekend. Vijf anderen raakten gewond.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - De brand in een pand aan de Brink in de binnenstad van Deventer is geblust. Rond 14.30 uur kon de brandweer het sein brand meester geven. Over de oorzaak van de brand en de schade is nog niets bekend.
4 uur geledenOSS (ANP) - Een 30-jarige man uit het Brabantse Vinkel heeft zich zondagmiddag gemeld bij de politie na een dodelijk ongeluk in Oss op zaterdag. Politie Oost-Brabant zei aanvankelijk dat de man aangaf de bestuurder te zijn van de auto waarmee een fietser werd aangereden, maar kwam daar later op terug. De man had zich enkel gemeld omdat hij hoorde dat de politie naar hem op zoek was en had niets gezegd over zijn eventuele betrokkenheid bij het ongeluk.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Noorse Kultuurhuis in Rotterdam, ook wel de Zeemanskerk, hebben zondagmiddag zo'n zestig mensen een herdenkingsdienst bijgewoond voor de overleden koning Harald. De aanwezigen zongen samen en haalden herinneringen op aan de koning, die vrijdag op 89-jarige leeftijd overleed. Ook werd het volkslied gezongen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Degene die ervan wordt verdacht zaterdagavond drie mannen te hebben gestoken bij station Amsterdam Centraal, is een 43-jarige man en hij komt uit Naarden. De drie raakten gewond en twee van hen moesten kort voor behandeling naar het ziekenhuis. De verdachte raakte ook gewond en ligt zondag als enige nog in het ziekenhuis, aldus de politie.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Aan de Brink in de binnenstad van Deventer is zondagochtend brand uitgebroken. Wegens de rookontwikkeling werd een NL-Alert verstuurd, maar die is inmiddels ingetrokken. De brand ontstond tussen de verdiepingsvloer, tussen de begane grond en de eerste etage van een pand. Het gaat om een loze ruimte van ongeveer een meter hoog.
8 uur geledenGRAVE (ANP) - In het Brabantse Grave is zaterdagmiddag een 39-jarige man uit Ysselsteyn (Limburg) ernstig gewond geraakt doordat hij werd gestoken met een mes, meldt de politie zondag. Dat gebeurde na een aanrijding. De dader is nog voortvluchtig.
10 uur geleden