Nieuwe records voor S&P 500 en Nasdaq na renteverlaging Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag overwegend verder omhoog, na de sterke koerswinsten een dag eerder door de winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq stegen naar nieuwe recordstanden. De Amerikaanse centrale bank kwam met een nieuwe renteverlaging.
De Federal Reserve verlaagde de rente met een kwart procentpunt, zoals alom was verwacht op de financiële markten. In september werd de rente nog met een half procentpunt verlaagd, wat de eerste renteverlaging door de Fed sinds 2020 was. Met een lagere rente wordt de economie gestimuleerd, bijvoorbeeld omdat de leenkosten voor huishoudens en bedrijven dalen.
De brede S&P 500 klom 0,7 procent tot 5973,10 punten en de Nasdaq steeg 0,9 procent tot 19.269,46 punten. De Dow-Jonesindex was onveranderd op 43.729,34 punten. De hoofdindex ging een dag eerder nog 3,6 procent omhoog en boekte daarmee de grootste dagwinst sinds 2022.
Lyft
Fed-voorzitter Jerome Powell verklaarde in een toelichting dat de winst van Trump geen impact zal hebben op het beleid van de centrale bank op de korte termijn. Volgens Powell wordt bij de Fed namelijk niet "gegokt of gespeculeerd" over het beleid van Trump als hij in het Witte Huis terugkeert.
Bij de bedrijven op Wall Street was Lyft een uitblinker met een koerssprong van 23 procent. De taxidienst presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf sterke vooruitzichten af voor het huidige kwartaal en het gehele jaar. Concurrent Uber daalde juist 1,7 procent.
Warner Bros. Discovery
Cosmeticabedrijf elf Beauty dikte meer dan 11 procent aan, na een sterk kwartaalbericht en een verhoging van de jaarverwachtingen.
Warner Bros. Discovery steeg bijna 12 procent in waarde. Het entertainmentbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De omzet van de streamingactiviteiten nam wel toe. Het aantal abonnees van streamingdienst Max groeide met 7,2 miljoen tot in totaal 110,5 miljoen.
Euro- en oliekoersen
De euro was 1,0801 dollar waard, tegen 1,0793 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 72,06 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 75,43 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
3 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.
4 uur geleden