Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe records op Wall Street, Pfizer bij winnaars

Nieuwe records op Wall Street, Pfizer bij winnaars

NEW YORK (ANP) - Het aandeel van farmaceut Pfizer was een van de opvallende winnaars op Wall Street dinsdag. De onderneming verwacht dit jaar meer omzet te genereren met zijn coronavaccin. Ook de resultaten over het afgelopen kwartaal waren beter dan voorzien. Beleggers zetten het aandeel 4,2 procent hoger. Het aandeel van partner BioNTech, met wie Pfizer dat vaccin ontwikkelde, steeg 5,5 procent.

De belangrijkste graadmeters in New York eindigden de sessie op winst. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op een nieuw record van 36.052,63 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging ook 0,4 procent omhoog, naar 4630,65 punten wat eveneens een nieuw record was. Techbeurs Nasdaq steeg 0,3 procent tot 15.649,60 punten.

Beleggers zijn in afwachting van de uitkomsten van de tweedaagse vergadering van beleidsmakers van de Federal Reserve die dinsdag begon. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken komt met een aankondiging van het afbouwen van de opkoopregeling waarmee de Fed de Amerikaanse economie steunde tijdens de coronacrisis. Als die regeling een einde krijgt, betekent dit dat er minder geld beschikbaar komt op de aandelenmarkten.

Bestellingen

Tesla verloor 3 procent. Topman Elon Musk van de autoproducent liet op Twitter weten dat autoverhuurbedrijf Hertz geen contract heeft getekend voor de aankoop van 100.000 auto's van Tesla. Hertz liet op zijn beurt weten dat er al veel vraag is naar de huur-Tesla's en dat het bedrijf de eerste bestellingen al heeft ontvangen. Op de tweet van Musk ging het bedrijf niet in. Hertz won ruim 10 procent.

Branchegenoot Avis Budget beleefde een koerssprong van meer dan 108 procent. Het autoverhuurbedrijf maakte de voorbije maanden veel meer winst dan waar rekening mee was gehouden. Dat zorgde voor gefronste wenkbrauwen bij een groep beleggers die juist ingezet hadden op een daling van de koers. Zij moesten stukken bijkopen om die inzetten te dekken.

Ook sportkledingmerk Under Armour opende de boeken en steeg 16,5 procent. De update van cosmeticamerk Estée Lauder viel eveneens goed. Het aandeel won meer dan 4 procent.

De euro was 1,1581 dollar waard, tegen 1,1577 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 83,51 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 84,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

5 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

8 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

9 uur geleden
Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

10 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

10 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

10 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

10 uur geleden