Nieuwe records op Wall Street, Pfizer bij winnaars
NEW YORK (ANP) - Het aandeel van farmaceut Pfizer was een van de opvallende winnaars op Wall Street dinsdag. De onderneming verwacht dit jaar meer omzet te genereren met zijn coronavaccin. Ook de resultaten over het afgelopen kwartaal waren beter dan voorzien. Beleggers zetten het aandeel 4,2 procent hoger. Het aandeel van partner BioNTech, met wie Pfizer dat vaccin ontwikkelde, steeg 5,5 procent.
De belangrijkste graadmeters in New York eindigden de sessie op winst. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op een nieuw record van 36.052,63 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging ook 0,4 procent omhoog, naar 4630,65 punten wat eveneens een nieuw record was. Techbeurs Nasdaq steeg 0,3 procent tot 15.649,60 punten.
Beleggers zijn in afwachting van de uitkomsten van de tweedaagse vergadering van beleidsmakers van de Federal Reserve die dinsdag begon. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken komt met een aankondiging van het afbouwen van de opkoopregeling waarmee de Fed de Amerikaanse economie steunde tijdens de coronacrisis. Als die regeling een einde krijgt, betekent dit dat er minder geld beschikbaar komt op de aandelenmarkten.
Bestellingen
Tesla verloor 3 procent. Topman Elon Musk van de autoproducent liet op Twitter weten dat autoverhuurbedrijf Hertz geen contract heeft getekend voor de aankoop van 100.000 auto's van Tesla. Hertz liet op zijn beurt weten dat er al veel vraag is naar de huur-Tesla's en dat het bedrijf de eerste bestellingen al heeft ontvangen. Op de tweet van Musk ging het bedrijf niet in. Hertz won ruim 10 procent.
Branchegenoot Avis Budget beleefde een koerssprong van meer dan 108 procent. Het autoverhuurbedrijf maakte de voorbije maanden veel meer winst dan waar rekening mee was gehouden. Dat zorgde voor gefronste wenkbrauwen bij een groep beleggers die juist ingezet hadden op een daling van de koers. Zij moesten stukken bijkopen om die inzetten te dekken.
Ook sportkledingmerk Under Armour opende de boeken en steeg 16,5 procent. De update van cosmeticamerk Estée Lauder viel eveneens goed. Het aandeel won meer dan 4 procent.
De euro was 1,1581 dollar waard, tegen 1,1577 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 83,51 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 84,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het wordt duurder om pakketjes van buiten de EU te kopen. Op elk pakketje dat bij onder meer Chinese webshops wordt gekocht, moeten consumenten vanaf juli 3 euro aan invoertarief betalen. Dat hebben de EU-ministers van Financiën vrijdag besloten. Nu hoeven consumenten pas invoerrechten te betalen als het gaat om een pakket van minimaal 150 euro.
9 uur geleden