Nieuwe records op Wall Street na positief banenrapport
NEW YORK (ANP) - Een verrassend goed banenrapport heeft de Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex naar nieuwe recordhoogtes gestuwd. Nu er sprake is van stevig herstel op de arbeidsmarkt van de Verenigde Staten, doen vooral aandelen die meebewegen op de bredere economie het goed. Technologie-aandelen waren juist minder in trek.
Vorige maand kwamen er exclusief de landbouw 943.000 arbeidsplaatsen bij in de Verenigde Staten, zo kwam naar voren uit een nieuw rapport van de Amerikaanse overheid. Dat is veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht. De werkloosheid daalde naar 5,4 procent, tegenover 5,9 procent in juni.
De brede S&P 500 won 0,2 procent na het nieuws en eindigde op 4436,52 punten. Die winst was onder andere te danken aan banken, die vaak profiteren van economisch betere tijden. Citi, Wells Fargo en JPMorgan Chase wonnen tot bijna 4 procent. Ook staalbedrijven wonnen aan waarde.
Alibaba
De Dow-Jonesindex steeg 0,4 procent tot 35.208,51 punten. Techbeurs Nasdaq verloor juist 0,4 procent tot 14.835,76 punten. De daling van de werkloosheid betekent dat de Federal Reserve zijn stimuleringsbeleid mogelijk eerder zal afbouwen, nu het doel van maximale werkgelegenheid dichterbij komt. Daardoor kunnen de rentes stijgen, wat relatief dure aandelen van grote techbedrijven minder aantrekkelijk maakt.
Alibaba (plus 0,5 procent) kwam met een waarschuwing dat de Chinese overheid belastingvoordelen voor internetbedrijven afschaft. De ingreep zal miljarden dollars extra kosten voor de grote Chinese webwinkel. Taxi-app Didi won 3 procent. Het Chinese bedrijf overweegt naar verluidt controle op te geven over waardevolle gegevens die het heeft verzameld, om de Chinese autoriteiten tevreden te stellen.
Duolingo
Het Amerikaanse Duolingo verloor bijna 8 procent. De app om talen te leren is verwijderd uit Chinese app-stores. Duolingo werkt eraan om het probleem te herstellen.
Beyond Meat kwam donderdag nabeurs met cijfers en verloor 1,7 procent aan beurswaarde. Op de Amerikaanse thuismarkt daalde de omzet van de producent van vleesvervangers in supermarkten. Het bedrijf groeide op de zakelijke markt, zoals in bedrijfskantines, nu veel kantoren weer open kunnen.
De euro was 1,1760 dollar waard, tegen 1,1765 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent goedkoper op 68,11 dollar. Brentolie daalde 1,1 procent in waarde tot 70,51 dollar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan dinsdag opnieuw staken, melden vakbonden FNV en CNV. Dit keer wordt er gestaakt bij vestigingen in Noord-Nederland. Het is de vierde staking in korte tijd als gevolg van een cao-conflict. De staking duurt de hele dag.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben het afgelopen jaar het hoogste aantal nieuwe huizen gebouwd sinds in ieder geval 2012, het jaar dat het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) begon met de meting. Het waren er 21.500, dat zijn er 2000 meer dan in 2024.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.
11 uur geleden