Nieuwe recordhouder Mané laat toekomst bij Liverpool open
DAKAR (ANP) - Sadio Mané heeft benadrukt dat hij deze zomer niet per se weg wil bij Liverpool. De Senegalese aanvaller, die zaterdag met een hattrick in de kwalificatiewedstrijd voor de Afrika Cup tegen Benin (3-1) topscorer aller tijden van zijn land werd, ligt nog een jaar vast bij de Engelse voetbalclub. De 30-jarige Mané staat open voor een transfer, maar naar eigen zeggen is een langer verblijf bij Liverpool ook niet uitgesloten.
"Ik sta nog bij Liverpool onder contract en heb groot respect voor deze club. We moeten het afwachten", zei Mané, die Senegal dit jaar naar de winst van de Afrika Cup en naar het WK in Qatar leidde. Senegal zit dan in groep A bij onder meer Oranje. Met Liverpool won hij de League Cup en de FA Cup. De ploeg van trainer Jürgen Klopp eindigde in de Premier League op 1 punt van Manchester City als tweede en verloor vorige week de finale van de Champions League met 1-0 van Real Madrid.
Mané had aangekondigd dat hij na de Europese finale duidelijkheid zou scheppen over zijn toekomst. Naar verluidt is Bayern München zeer geïnteresseerd in de aanvaller. Vooralsnog blijft onduidelijk of Mané deze zomer vertrekt uit Engeland.
Landgenoten
De Senegalees zei eerder in de week dat hij zijn toekomst voor een belangrijk deel laat afhangen van de mening van zijn landgenoten. "Net als iedereen zit ik op sociale media en ik lees de reacties. Als tussen de 60 en 70 procent van de Senegalezen wil dat ik Liverpool verlaat? Ik doe wat zij willen. We zullen het snel meemaken, de toekomst zal het ons leren."
Mané voerde met drie doelpunten tegen Benin (waarvan twee strafschoppen) zijn totaal in de nationale ploeg op naar 32 goals, drie meer dan Henri Camara met wie hij het record deelde.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
4 uur geleden