Nieuwe recordhouder Mané laat toekomst bij Liverpool open
DAKAR (ANP) - Sadio Mané heeft benadrukt dat hij deze zomer niet per se weg wil bij Liverpool. De Senegalese aanvaller, die zaterdag met een hattrick in de kwalificatiewedstrijd voor de Afrika Cup tegen Benin (3-1) topscorer aller tijden van zijn land werd, ligt nog een jaar vast bij de Engelse voetbalclub. De 30-jarige Mané staat open voor een transfer, maar naar eigen zeggen is een langer verblijf bij Liverpool ook niet uitgesloten.
"Ik sta nog bij Liverpool onder contract en heb groot respect voor deze club. We moeten het afwachten", zei Mané, die Senegal dit jaar naar de winst van de Afrika Cup en naar het WK in Qatar leidde. Senegal zit dan in groep A bij onder meer Oranje. Met Liverpool won hij de League Cup en de FA Cup. De ploeg van trainer Jürgen Klopp eindigde in de Premier League op 1 punt van Manchester City als tweede en verloor vorige week de finale van de Champions League met 1-0 van Real Madrid.
Mané had aangekondigd dat hij na de Europese finale duidelijkheid zou scheppen over zijn toekomst. Naar verluidt is Bayern München zeer geïnteresseerd in de aanvaller. Vooralsnog blijft onduidelijk of Mané deze zomer vertrekt uit Engeland.
Landgenoten
De Senegalees zei eerder in de week dat hij zijn toekomst voor een belangrijk deel laat afhangen van de mening van zijn landgenoten. "Net als iedereen zit ik op sociale media en ik lees de reacties. Als tussen de 60 en 70 procent van de Senegalezen wil dat ik Liverpool verlaat? Ik doe wat zij willen. We zullen het snel meemaken, de toekomst zal het ons leren."
Mané voerde met drie doelpunten tegen Benin (waarvan twee strafschoppen) zijn totaal in de nationale ploeg op naar 32 goals, drie meer dan Henri Camara met wie hij het record deelde.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
48 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
4 uur geleden