Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe recordhouder Mané laat toekomst bij Liverpool open

Nieuwe recordhouder Mané laat toekomst bij Liverpool open

DAKAR (ANP) - Sadio Mané heeft benadrukt dat hij deze zomer niet per se weg wil bij Liverpool. De Senegalese aanvaller, die zaterdag met een hattrick in de kwalificatiewedstrijd voor de Afrika Cup tegen Benin (3-1) topscorer aller tijden van zijn land werd, ligt nog een jaar vast bij de Engelse voetbalclub. De 30-jarige Mané staat open voor een transfer, maar naar eigen zeggen is een langer verblijf bij Liverpool ook niet uitgesloten.

"Ik sta nog bij Liverpool onder contract en heb groot respect voor deze club. We moeten het afwachten", zei Mané, die Senegal dit jaar naar de winst van de Afrika Cup en naar het WK in Qatar leidde. Senegal zit dan in groep A bij onder meer Oranje. Met Liverpool won hij de League Cup en de FA Cup. De ploeg van trainer Jürgen Klopp eindigde in de Premier League op 1 punt van Manchester City als tweede en verloor vorige week de finale van de Champions League met 1-0 van Real Madrid.

Mané had aangekondigd dat hij na de Europese finale duidelijkheid zou scheppen over zijn toekomst. Naar verluidt is Bayern München zeer geïnteresseerd in de aanvaller. Vooralsnog blijft onduidelijk of Mané deze zomer vertrekt uit Engeland.

Landgenoten

De Senegalees zei eerder in de week dat hij zijn toekomst voor een belangrijk deel laat afhangen van de mening van zijn landgenoten. "Net als iedereen zit ik op sociale media en ik lees de reacties. Als tussen de 60 en 70 procent van de Senegalezen wil dat ik Liverpool verlaat? Ik doe wat zij willen. We zullen het snel meemaken, de toekomst zal het ons leren."

Mané voerde met drie doelpunten tegen Benin (waarvan twee strafschoppen) zijn totaal in de nationale ploeg op naar 32 goals, drie meer dan Henri Camara met wie hij het record deelde.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

4 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

4 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

4 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

5 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

6 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

8 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

9 uur geleden