Nieuwe rechtszaak tegen Tesla vanwege vermeend racisme
AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla heeft andermaal een rechtszaak tegen zich lopen vanwege vermeend racisme. Een vijftiental zwarte werknemers en ex-werknemers spanden een zaak aan tegen de maker van elektrische auto's omdat zij slachtoffer zouden zijn van racistisch gedrag en pesterijen op de werkvloer.
De werknemers zouden op regelmatige basis geconfronteerd zijn met beledigende racistische opmerkingen en gedrag door onder meer collega's, managers en hr-medewerkers, zo staat in de rechtbankdocumenten. De intimidatie zou vooral plaats hebben gevonden in de Tesla-fabriek in Fremont. Daarbij zouden termen als neger, slavernij en plantage zijn gevallen. Ook zouden opmerkingen van seksuele aard zijn gemaakt. Verder zouden de eisers niet in aanmerking komen voor promoties en zouden ze in de fabrieken veelal de vuilste en vervelendste klussen moeten uitvoeren.
Tesla heeft tegen persbureau Reuters nog niet gereageerd op verzoeken om commentaar. De autofabrikant heeft zeker tien rechtszaken tegen zich lopen vanwege vermeende rassendiscriminatie of seksuele intimidatie. Het bedrijf heeft eerder overtredingen ontkend en zegt dat het beleid heeft om wangedrag op de werkplek aan te pakken.
Maandag gelastte een federale rechter in Californië een nieuw proces over de schadevergoeding die Tesla verschuldigd is aan een zwarte ex-werknemer die het bedrijf beschuldigde van rassendiscriminatie. Hij wees eerder een schadevergoeding van 15 miljoen dollar af. Deze maand diende een Tesla-aandeelhouder een rechtszaak in waarin topman Elon Musk en de raad van bestuur van het bedrijf werden beschuldigd van het negeren van klachten van werknemers en het bevorderen van een giftige werkcultuur.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
1 uur geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
6 uur geleden