Nieuwe rechtszaak tegen Tesla vanwege vermeend racisme
AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla heeft andermaal een rechtszaak tegen zich lopen vanwege vermeend racisme. Een vijftiental zwarte werknemers en ex-werknemers spanden een zaak aan tegen de maker van elektrische auto's omdat zij slachtoffer zouden zijn van racistisch gedrag en pesterijen op de werkvloer.
De werknemers zouden op regelmatige basis geconfronteerd zijn met beledigende racistische opmerkingen en gedrag door onder meer collega's, managers en hr-medewerkers, zo staat in de rechtbankdocumenten. De intimidatie zou vooral plaats hebben gevonden in de Tesla-fabriek in Fremont. Daarbij zouden termen als neger, slavernij en plantage zijn gevallen. Ook zouden opmerkingen van seksuele aard zijn gemaakt. Verder zouden de eisers niet in aanmerking komen voor promoties en zouden ze in de fabrieken veelal de vuilste en vervelendste klussen moeten uitvoeren.
Tesla heeft tegen persbureau Reuters nog niet gereageerd op verzoeken om commentaar. De autofabrikant heeft zeker tien rechtszaken tegen zich lopen vanwege vermeende rassendiscriminatie of seksuele intimidatie. Het bedrijf heeft eerder overtredingen ontkend en zegt dat het beleid heeft om wangedrag op de werkplek aan te pakken.
Maandag gelastte een federale rechter in Californië een nieuw proces over de schadevergoeding die Tesla verschuldigd is aan een zwarte ex-werknemer die het bedrijf beschuldigde van rassendiscriminatie. Hij wees eerder een schadevergoeding van 15 miljoen dollar af. Deze maand diende een Tesla-aandeelhouder een rechtszaak in waarin topman Elon Musk en de raad van bestuur van het bedrijf werden beschuldigd van het negeren van klachten van werknemers en het bevorderen van een giftige werkcultuur.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - CNV wil dat werkgevers moeders meer ondersteunen na de geboorte van een kind. De vakbond stelt wekelijkse gesprekken met leidinggevenden voor, meer betrokkenheid van de bedrijfsarts en een zogeheten mum-buddy, een ervaren collega die ook vertrouwenspersoon is.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
13 uur geleden