Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe rechters Zuid-Koreaans grondwettelijk hof benoemd

Nieuwe rechters Zuid-Koreaans grondwettelijk hof benoemd

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse waarnemend president Choi Sang-mok heeft twee nieuwe rechters voor het grondwettelijke hof benoemd. Dat hof moet bepalen of de geschorste president Yoon Suk-yeol daadwerkelijk wordt afgezet of niet.

De oppositie wilde graag dat er drie nieuwe rechters benoemd zouden worden, zodat de kans groter wordt dat Yoon wordt afgezet. Want voor de nieuwe benoemingen waren slechts zes van de negen posten van het grondwettelijke hof bezet. En omdat er zes stemmen nodig zijn voor een afzetting hadden zij het unaniem eens moeten zijn over het lot van Yoon. Met de benoeming van twee extra rechters is dat niet meer nodig.

Han Duck-soo, de vorige waarnemend president die het moest overnemen toen Yoon geschorst werd, weigerde om nieuwe rechters aan te stellen. Daarop besloot het parlement om hem ook weg te sturen. Toen werd minister van Financiën Choi automatisch de interim-president.

Choi heeft gezegd dat hij ook bereid is om een derde nieuwe rechter aan te stellen, maar dan moet de oppositie het eerst met de regeringspartij eens worden over wie dat moet worden.

Meer uit Buitenland

Sloveense regering wil NAVO-referenda terugdraaien

LJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering wil af van de voorgenomen referenda over het NAVO-lidmaatschap en het bijbehorende fors hogere defensiebudget. Het parlement moet dat laatste referendum terugdraaien, vindt premier Robert Golob volgens persbureau STA. Dan kan het andere ook van tafel.

4 minuten geleden
Leger Israël zegt lessen te hebben geleerd van hulpincidenten

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt "lessen" te hebben geleerd van de incidenten bij de hulpdistributiepunten in de Gazastrook. Volgens de Verenigde Naties zijn daar sinds eind mei bijna 800 mensen omgekomen toen ze voedsel probeerden op te halen.

1 uur geleden
Libanon sluit normale relatie uit met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun sluit normalisatie tussen zijn land en Israël uit. Hij hoopt wel op vreedzame betrekkingen met het zuidelijke buurland, dat nog steeds delen van Zuid-Libanon bezet.

3 uur geleden
UNRWA-baas pleit voor actie: Gaza is kerkhof geworden

AMMAN (ANP) - De topman van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) stelt dat het hoog tijd is om in actie te komen voor de inwoners van Gaza. "Onder ons toezicht is Gaza het kerkhof van kinderen en uitgehongerde mensen geworden", verklaart hij op X.

3 uur geleden
Rel bij Srebrenica-herdenking in Duits parlement

BERLIJN (ANP/DPA) - De herdenking in het Duitse parlement van de genocide in Srebrenica is overschaduwd door opmerkingen van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD). De grootste oppositiepartij bekritiseerde het gebruik van het begrip volkerenmoord.

4 uur geleden
Duitse coalitiepartners ruziën over benoeming rechters

BERLIJN (ANP/DPA) - De benoeming van een aantal rechters van het Duitse Constitutionele Hof is uitgesteld, nadat er ruzie was ontstaan binnen de coalitie. Het christendemocratische blok van bondskanselier Friedrich Merz trok een paar uur voor de stemming in het parlement de steun in voor een kandidaat die was aangedragen door coalitiegenoot SPD.

4 uur geleden
Trump lijkt rampendienst FEMA toch niet te willen opheffen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is toch niet van plan om de rampenbestrijdingsdienst FEMA op te heffen, schrijft The Washington Post. Hij zinspeelde maanden op de ontbinding van die organisatie, maar volgens functionarissen is dat niet meer aan de orde.

5 uur geleden