Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe rechters voor twee verdachten Caloh Wagoh-proces

Nieuwe rechters voor twee verdachten Caloh Wagoh-proces

UTRECHT (ANP) - Twee verdachten in het liquidatieproces rond motorclub Caloh Wagoh krijgen nieuwe rechters. Het gaat om Guyno O. en Ferrel T. Zij zijn in een eerder proces door twee dezelfde rechters als in dit proces veroordeeld voor onder meer moord. De rechtbank noemt het daarom "voorstelbaar" dat er een vrees bestaat dat de zaak van de twee "niet onbevangen behandeld kan worden". Het is niet duidelijk wanneer het proces voor hen verder gaat.

O. en T. werden begin vorig jaar veroordeeld tot celstraffen van 26 jaar voor de moord op Hakim Changachi. Hij werd op 12 januari 2017 in Utrecht doodgeschoten. Changachi werd het slachtoffer van een vergissing, de moordenaars hadden het eigenlijk voorzien op een man die in dezelfde flat woonde, aan de Faustdreef in de wijk Overvecht.

Bij deze moord was naar verluidt ook Justin Jap Tjong betrokken. Hij is kort na de moord op Changachi doodgeschoten, waarschijnlijk omdat iemand moest "boeten" voor de vergissing. De moord op Jap Tjong is onderdeel van het huidige proces rond de motorclub, Eris genaamd. Ook O. en T. worden verdacht van betrokkenheid bij deze moord.

Moordmakelaar van de onderwereld

Motorclub Caloh Wagoh wordt de moordmakelaar van de onderwereld genoemd. Hier kon volgens justitie een moord op bestelling worden geregeld. De manier waarop er over mensenlevens wordt gesproken is volgens de officier van justitie "ronduit schokkend". Het 50-jarige Caloh Wagoh-kopstuk Delano R. is hoofdverdachte. Hij zou meerdere moordcommando's hebben aangestuurd.

De in december in Dubai opgepakte Ridouan Taghi zou de belangrijkste 'klant' van de bende zijn geweest. Het Openbaar Ministerie heeft nog niet besloten of het hem in Eris gaat vervolgen. Taghi wordt al vervolgd in een ander, zeer omvangrijk liquidatieproces, Marengo geheten. Ook dat draait om een reeks criminele afrekeningen.

Meer uit Binnenland

Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

42 minuten geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

4 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

6 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

10 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

12 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

18 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

20 uur geleden