Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe protesten in Polen tegen aangescherpte abortusregels

Nieuwe protesten in Polen tegen aangescherpte abortusregels

WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - In steden in Polen zijn woensdagavond mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanscherping van de abortuswetgeving. Abortus in Polen is voortaan alleen nog in uitzonderlijke gevallen mogelijk nu de regering het vonnis van het Constitutionele Hof van drie maanden geleden dat abortus niet langer is toegestaan bij ernstige afwijkingen bij het ongeboren kind officieel maakt.

Honderden betogers trokken naar het gebouw van het hof in Warschau, waarna ze naar het hoofdkwartier van de conservatieve regeringspartij PiS gingen. Betogers zwaaiden met regenboogvlaggen en toonden teksten als ‘Dit betekent oorlog’ en ‘Vrije keuze, geen terreur’. Hier en daar brachten ze het verkeer tot stilstand. Elders in Polen waren vergelijkbare protesten, hoewel de coronaregels grote bijeenkomsten verbieden.

Het land met 38 miljoen inwoners heeft al een van de strengste abortuswetten in Europa. Abortus is nu alleen nog toegestaan als de geboorte een gevaar voor de gezondheid van de moeder is of als de zwangerschap een gevolg is van incest of verkrachting.

Protesten

In oktober en november werd massaal geprotesteerd in de hoofdstad Warschau en andere steden. De politie gebruikte knuppels en traangas tegen de betogers.

Vorig jaar werden in Poolse ziekenhuizen 1100 abortussen uitgevoerd, vrijwel allemaal op grond van de juridische basis die nu is weggevallen. Vrouwengroepen schatten dat jaarlijks 200.000 Poolse vrouwen zich illegaal laten behandelen voor een ongewenste zwangerschap, al dan niet in eigen land.

Meer uit Buitenland

Eerste aanklachten in Filipijns corruptieschandaal waterwerken

MANILLA (ANP/AFP) - Filipijnse aanklagers hebben de eerste aanklachten ingediend in een corruptieschandaal rondom de waterwerken in het land. Miljarden euro's zouden verloren zijn gegaan aan ondermaatse projecten voor bescherming tegen overstromingen.

3 minuten geleden
China herhaalt onvrede in gesprek met Japanse topfunctionaris

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft opnieuw "krachtig geprotesteerd" tegen de Taiwan-uitspraken van de Japanse premier Sanae Takaichi. Dit gebeurde in een overleg met een Japanse afgevaardigde, die door Tokio is gestuurd om de diplomatieke ruzie te sussen.

2 uur geleden
Zelensky wil in Turkije onderhandelingen nieuw leven inblazen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan woensdag naar Turkije te gaan. Hij wil daar de onderhandelingen voor een einde aan de oorlog met Rusland nieuw leven inblazen en zegt oplossingen te hebben ontwikkeld "die we aan onze partners zullen voorstellen".

2 uur geleden
Tienduizenden Slowaken protesteren tegen premier Fico

BRATISLAVA (ANP/DPA) - Tienduizenden Slowaken hebben maandagavond geprotesteerd tegen de regering van de conservatief-nationalistische premier Robert Fico.

3 uur geleden
Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit. Dat zei hij maandag in het Witte Huis, aldus The Washington Post.

3 uur geleden
Democraat Larry Summers trekt zich terug om contact met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Democraat Larry Summers trekt zich terug uit het openbare leven vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat schrijft The Washington Post.

3 uur geleden
Netanyahu belooft actie tegen extremistische kolonisten Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het optreden van "een handvol extremistische" Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever veroordeeld en heeft beloofd zich persoonlijk bezig te houden met het probleem van de gewelddadige kolonisten.

10 uur geleden