Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe prikkels helpen schaatsers Roest en Nuis naar hoog niveau

Nieuwe prikkels helpen schaatsers Roest en Nuis naar hoog niveau

RIJSSEN (ANP) - Schaatsers Patrick Roest en Kjeld Nuis van Team Reggeborgh zijn klaar voor het nieuwe seizoen, dat vrijdag officieel van start gaat met het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Thialf. "Ik ben het seizoen nog nooit zo sterk begonnen", verklaarde nieuwkomer Roest bij de teampresentatie in Rijssen.

Roest is het uithangbord van de allround-tak, die afgelopen jaar werd opgezet bij de voormalige sprintploeg van coach Gerard van Velde. De drievoudig wereldkampioen allround stapte na zeven jaar bij het Jumbo-Visma van coach Jac Orie over naar Team Reggeborgh. De 26-jarige Lekkerkerker was toe aan nieuwe impulsen en een nieuwe omgeving.

"Team Reggeborgh had nog nooit allrounders gehad, dus het was even afwachten hoe het zou lopen", aldus Roest. "Maar ik had een nieuwe prikkel nodig om een stap extra te zetten, mezelf te verbeteren en het beste uit mezelf te halen. Ik wil weer op die eerste plek staan en het maakt me niet uit wie ik ervoor moet verslaan."

Tevreden

Vooralsnog kan Roest alleen maar tevreden zijn over zijn eerste periode bij Team Reggeborgh en zijn nieuwe coach Robin Derks. De tweevoudig winnaar van olympisch zilver reed bij het NK voor clubs zelfs een officieus wereldrecord op de 3000 meter. "Ik ben het seizoen nog nooit zo goed begonnen. Het niveau is goed en de sfeer in de ploeg is top, dus ik ben erg blij."

De 32-jarige Nuis onderstreept de mening van zijn nieuwe ploeggenoot. De drievoudig olympisch kampioen, die dit jaar zijn contract verlengde tot 2026, kijkt positief terug op de laatste maanden. "De sfeer is echt super en voor mij is de komst van de allrounders ook een nieuwe prikkel. De zomer is me goed afgegaan en ik hoop me nog steeds elke keer te verbeteren."

Goud

Nuis heeft voor dit seizoen zijn zinnen gezet op een gouden medaille op de WK afstanden. Voor de lange termijn kijkt hij naar de Olympische Spelen van Milaan in 2026. Tegen die tijd heeft hij dezelfde leeftijd die Ireen Wüst had toen ze afgelopen jaar als 36-jarige in Beijing nogmaals goud veroverde.

"Wüst verbeteren is onmogelijk, je kan alleen maar hopen dat je haar kan evenaren", spreekt hij met respect over zijn oud-ploeggenoot. "Ik ben nu de beste van de wereld en ik doe er alles voor om dat te blijven, maar er zijn heel kleine verschillen in de top. Andere schaatsers willen nu tegen mij opboksen en dat is altijd makkelijker. Het is aan mij om hun aanval af te slaan."

Het kwalificatietoernooi staat van vrijdag tot en met zondag op het programma in Thialf.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp na halve finale Kitzbühel terug in top 100

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de honderd beste tennissers ter wereld. De 29-jarige Nederlander bereikte vorige week de halve finale in Kitzbühel in Oostenrijk en steeg op de mondiale ranking van de 103e naar de 87e plaats.

21 minuten geleden
De Minaur overleeft matchpoints en wint toernooi in Washington

WASHINGTON (ANP) - Tennisser Alex De Minaur heeft na een spannende finale het ATP-toernooi van Washington op zijn naam geschreven. De als zevende geplaatste Australiër overleefde tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina drie matchpoints en won met 5-7 6-1 7-6 (3). De wedstrijd duurde 3 uur en 5 minuten.

1 uur geleden
Bondscoach Wiegman prolongeert met Engeland Europese titel

BASEL (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft met de Engelse voetbalsters de Europese titel geprolongeerd. In de finale in Basel werd wereldkampioen Spanje na strafschoppen verslagen (3-1). Die strafschoppenserie was nodig na een eindstand van 1-1.

13 uur geleden
Tennisster Lamens bereikt tweede ronde in Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de tweede ronde van het toernooi in Montreal bereikt. De nummer 68 van de wereld won in Canada met 6-3 4-6 6-2 van Polina Koedermetova uit Rusland.

14 uur geleden
Motorcrosser Coldenhoff derde in Grote Prijs van Tsjechië

LOKET (ANP) - Motorcrosser Glenn Coldenhoff is in de MXGP als derde geëindigd in de Grote Prijs van Tsjechië. In Loket ging de zege naar de Belg Lucas Coenen, die zijn achterstand op de Fransman Romain Febvre in de WK-stand verkleinde tot 10 punten. Coenen, die zijn vierde zege van het seizoen behaalde, hoopt volgende week in eigen land (Lommel) de koppositie van Febvre over te nemen.

14 uur geleden
Pogacar wint opnieuw Tour de France, slotrit voor Van Aert

PARIJS (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de vierde keer de Tour de France gewonnen. De Sloveen van UAE Team Emirates bereikte ongeschonden de finishlijn op de Champs-Élysées. Pogacar had halverwege de Tour al een flinke marge opgebouwd op zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard, de Deen van Visma - Lease a Bike. De Duitser Florian Lipowitz sloot de Tour af als derde. De slotetappe werd gewonnen door de Belg Wout van Aert.

14 uur geleden
Verstappen vierde op zijn thuisbaan in Spa, zege voor Piastri

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft op zijn favoriete circuit op Spa-Francorchamps geen hoofdrol kunnen vertolken in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 kwam als vierde over de finish. Dat was ook zijn startpositie.

16 uur geleden