
Nieuwe president Tanzania neemt coronapandemie wél serieus
DAR ES SALAAM (ANP/AFP) - Het was volgens de nieuwe president van Tanzania onjuist om de coronapandemie te negeren, zoals haar overleden voorganger heeft gedaan. De vorige maand geïnstalleerde Samia Suluhu Hassan kondigde dinsdag aan een wetenschappelijke Covid-taskforce op te zetten om haar regering te adviseren en aanbevelingen te doen over de virusbestrijding. "We kunnen onszelf niet isoleren als een eiland terwijl de wereld een andere richting op gaat", zei het staatshoofd.
De vorige president van het Oost-Afrikaanse land, John Magufuli, die als bijnaam de Bulldozer had, beschouwde het coronavirus niet als ernstig en vond de tests om besmetting vast te stellen onbetrouwbaar. Ook mondkapjes en coronavaccins vond hij niets. Volgens veel landgenoten is hij overleden aan Covid-19, maar volgens Hassan werd een hartaandoening hem fataal.
Het land heeft al bijna een jaar geen gegevens doorgegeven aan de Wereldgezondheidsorganisatie WHO over het aantal coronabesmettingen en overlijdens. De WHO heeft Tanzania herhaaldelijk opgeroepen opener te zijn.
Ook op andere gebieden gaat er een andere wind waaien voor de 56,5 miljoen Tanzanianen. Zo heeft Hassan opdracht gegeven beperkingen voor de media te versoepelen. Onder Magufuli werd de vrije pers hard aangepakt, waarbij een krant en een tv-zender in de ban werden gedaan.
Meer uit Buitenland
NAGASAKI (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Nagasaki stilgestaan bij de atoombom die tijdens de Tweede Wereldoorlog tachtig jaar geleden op de Japanse stad viel. Burgemeester Shiro Suzuki waarschuwde tijdens de herdenking dat de huidige wereldwijde conflicten tot een nieuwe nucleaire oorlog kunnen leiden.
34 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - Een internationale groep van vier astronauten heeft het ruimtestation ISS verlaten om in een SpaceX-capsule terug te keren naar de aarde. Ze verbleven bijna vijf maanden in de ruimte.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - President Ilham Aliyev van Azerbeidzjan en premier Nikol Pasjinjan van Armenië hebben samen met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis een vredesverklaring getekend. Deze is volgens Aliyev een eerste stap naar een vredesakkoord.
4 uur geledenCORDOBA (ANP) - In de wereldberoemde Mezquita van het Spaanse Cordoba is brand uitgebroken. Sociale media tonen beelden van een brandend dak van het historische gebouw, dat nu een kathedraal is, maar ooit de belangrijkste moskee van het toenmalige Moorse Spanje was.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin om over Oekraïne te praten is op 15 augustus in de Amerikaanse staat Alaska. Dat maakte Trump vrijdagavond op Truth Social bekend. Het Kremlin heeft de ontmoeting nog niet bevestigd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het moment van een topontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump zou volgens de voorlopige plannen eind volgende week zijn. Dit heeft een bron in het Witte Huis tegen de nieuwszender NBC gezegd.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Internationale media brengen op basis van ingewijden steeds meer details naar buiten over het Amerikaanse voorstel dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het lijkt er steeds meer op dat de Russen al het veroverde gebied in het oosten van Oekraïne mogen blijven bezetten.
14 uur geleden