Nieuwe president Syrië houdt vast aan bestaande deals met Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft tegen de Russische leider Vladimir Poetin gezegd dat hij vasthoudt aan eerder gesloten akkoorden tussen hun landen. Hij suggereert hiermee dat de twee bestaande Russische militaire bases in Syrië mogen blijven.
"Er zijn bilaterale betrekkingen en gedeelde belangen die ons met Rusland verbinden. We respecteren alle overeenkomsten die zijn gemaakt. We werken eraan om de aard van onze relaties met Rusland opnieuw te definiëren", zei al-Sharaa aan het begin van zijn ontmoeting met Poetin. Poetin zei dat Rusland alles eraan doet om gevolg te geven aan de "vele interessante en nuttige aanzetten" als het gaat om het vernieuwen van de betrekkingen.
Rusland was een belangrijke bondgenoot van de Syrische oud-president Bashar al-Assad, die tegenwoordig in Rusland woont. Al-Sharaa leidde de rebellen die de dictator in december vorig jaar verdreven. Het is zijn eerste bezoek aan Rusland sinds de machtsovername.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
27 minuten geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.
2 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.
5 uur geledenDALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.
6 uur geleden