Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe president Biden: eedaflegging anders door corona

Nieuwe president Biden: eedaflegging anders door corona

WASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens aankomend Amerikaans president Biden zal zijn eedaflegging op 20 januari in Washington anders zijn dan gebruikelijk door de coronacrisis. Zo zal er waarschijnlijk geen grote parade worden gehouden.

De ceremonie zal geen typische zogenoemde inauguratie zijn. Ze zal veel meer lijken op de bijeenkomst deze zomer waarop de Democratische partij Biden koos als presidentskandidaat, aldus de nieuwe president. Die Democratische conventie verliep grotendeels met videoboodschappen, en zonder massabijeenkomsten.

Tijdens de inauguratie op 20 januari zitten normaal veel genodigden bijeengepakt in de open lucht bij het Amerikaanse parlement (Congres). Ook komen er honderdduizenden belangstellenden op af.

Biden zei onlangs nog te hopen dat president Trump naar zijn inauguratie komt, omdat een vreedzame machtsoverdracht in de Verenigde Staten een boodschap van kracht en stabiliteit naar de rest van de wereld stuurt. Trump wil zijn verlies nog steeds niet erkennen.

Meer uit Buitenland

Japan waarschuwt voor nieuwe bevingen, trekt tsunami-alarm in

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.

37 minuten geleden
Libanese president: overleg met Israël moet bezetting beëindigen

BAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.

1 uur geleden
Kremlin blij met verkiezingsuitslag Bulgarije

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.

1 uur geleden
EU-kopstukken feliciteren Radev met winst Bulgaarse verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.

1 uur geleden
Groeiende bezorgdheid over losgekomen bultrug Timmy

WISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.

2 uur geleden
Brussel noemt gesprek met komende regering Hongarije constructief

BRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."

2 uur geleden
Iran: VS nemen onderhandelingen niet serieus

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.

3 uur geleden