Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe president Argentinië verhoogt belasting

Nieuwe president Argentinië verhoogt belasting

BUENOS AIRES (ANP/BLOOMBERG) - Argentinië heeft zijn exportbelastingen verhoogd om meer ruimte te creëren voor nieuwe overheidsinvesteringen. Het gaat om een van de eerste maatregelen van de nieuwe president Alberto Fernández om het economische tij in het land te keren.

Fernández trad afgelopen week aan in het in een zware economische crisis verkerende Argentinië. Er is onder meer sprake van een torenhoge inflatie. Verder is de werkloosheid gestegen tot boven de 10 procent.

De vorige president, Mauricio Macri, beloofde bij zijn aantreden in 2015 al om de economie van het Zuid-Amerikaanse land uit het slop te halen, maar dat is hem niet gelukt. Fernández heeft gezegd dat Argentinië niet in staat is aan zijn schuldenverplichtingen te voldoen als de economie niet groeit. Ook heeft hij laten weten opnieuw te willen onderhandelen over een steunpakket van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

Meer uit Financieel

Action opende vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels

ZWAAGDIJK (ANP) - Budgetwinkelketen Action heeft vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels geopend. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. Gemiddeld kwam er minstens één winkel per dag bij. Action kent mede daardoor een flinke groei.

26 minuten geleden
PostNL wil dat pakketbezorgers alle rouwkaarten gaan bezorgen

DEN HAAG (ANP) - Het bezorgen van rouwkaarten moet binnenkort volledig door pakketbezorgers worden gedaan. Dat heeft te maken met veranderingen in de regels rond de postbezorging, waardoor PostNL vanaf komende zomer minder vaak de post hoeft rond te brengen.

46 minuten geleden
Vraag naar geheugenchips voor AI bezorgt Samsung recordresultaat

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het laatste kwartaal van 2025 een recordwinst geboekt. Dat dankte het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern aan de sterk gestegen vraag naar speciale geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.

48 minuten geleden
Olieconcern Lukoil verkoopt onderdelen buiten Rusland aan Carlyle

MOSKOU (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil verkoopt bijna alle activiteiten buiten zijn thuisland aan de Amerikaanse investeerder Carlyle. Het bedrijf kreeg in oktober vorig jaar Amerikaanse sancties opgelegd om Rusland aan de onderhandelingstafel met Oekraïne te dwingen. Lukoil ging vervolgens op zoek naar een koper voor zijn buitenlandse onderdelen.

50 minuten geleden
Tesla stopt productie Model S en X voor mensachtige robots

SAN JOSE (ANP/DPA) - De Amerikaanse autofabrikant Tesla stopt met de productie van de Model S en Model X. Het bedrijf van Elon Musk wil zo ruimte vrijmaken voor de bouw van mensachtige robots.

57 minuten geleden
Goudprijs zet recordrally voort, ook zilver op nieuw record

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs zette donderdag de rally voort en bereikte een nieuw recordniveau. De opmars van het edelmetaal, dat in onzekere tijden als veilige belegging wordt gezien, wordt aangewakkerd door een zwakkere Amerikaanse dollar en een vlucht van beleggers uit staatsobligaties en valuta. Ook zilver bereikte een nieuw record.

1 uur geleden
ING sluit onrustig 2025 af met flink hogere kwartaalwinst

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn kwartaalwinst flink opgevoerd, mede doordat de rentebaten weer een duidelijke toename lieten zien. Door dit resultaat is de jaarwinst over 2025 van het financiële concern bijna net zo hoog uitgekomen als een jaar eerder, ondanks de grote geopolitieke onrust.

1 uur geleden