Nieuwe politiedienst voor beveiligen bedreigde personen
DEN HAAG (ANP) - De politie gaat werken aan een nieuwe dienst die zich alleen maar bezighoudt met het beveiligen van mensen die worden bedreigd. Er zijn zeker 200 tot 250 mensen nodig voor deze taken die bij de Landelijke Eenheid van de politie worden ondergebracht. De extra aandacht is volgens de politie nodig omdat de afgelopen jaren steeds vaker personen moeten worden bewaakt en de komende jaren komt daar geen verandering in, verwacht Willem Woelders, directeur Bewaken en Beveiligen.
"De laatste drie tot vier jaar is de politie ingehaald door een nieuwe werkelijkheid die niemand voor mogelijk hield", stelt hij. "Voorheen ging de politie uit van voorspelbaarheid. We namen actie op basis van concrete dreigingsinformatie. Nu is ook voorstelbaarheid een factor. En voorstelbaar is vrijwel alles gebleken. Denk aan de moorden op de broer van kroongetuige Nabil B., advocaat Derk Wiersum en Peter R. de Vries."
Woelders hoopt dat het nieuwe onderdeel waarmee bewaken en beveiligen net als noodhulp en opsporing een hoofdtaak wordt van de politie "voor meer lucht zorgt bij alle collega's uit de basisteams die het nu als neventaak doen". Nu worden ongeveer 450 politiemensen uit de zogeheten basisteams ingezet voor beveiligingstaken. Dat zorgt voor gaten in de roosters van die wijkteams.
Voor het nieuwe beveiligingsonderdeel is rond de 100 miljoen euro nodig. Het opzetten van de nieuwe dienst duurt wel even, onder meer omdat nieuwe politiemensen moeten worden gevonden en opgeleid. En ondertussen blijft de druk op de politie op dit gebied groot, aldus Woelders.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
9 uur geleden