Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe politie-cao, salarissen gemiddeld 9,5 procent omhoog

Nieuwe politie-cao, salarissen gemiddeld 9,5 procent omhoog

DEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord bereikt over een nieuwe cao voor medewerkers van de politie. Gemiddeld stijgen de salarissen met 9,5 procent, de tegemoetkoming voor het woon-werkverkeer gaat omhoog en er komt een keuzebudget waarmee medewerkers zaken op het gebied van inkomen en verlof zelf kunnen regelen. Het ministerie van Justitie en Veiligheid (J&V) bereikte hierover vrijdag een akkoord met de politiebonden en korpschef Henk van Essen.

De salarissen van de politie worden tijdens de looptijd van de cao, van 1 juli 2024 tot en met 30 november 2025, verhoogd. Per 1 juli met 5 procent en per 1 januari 2025 met 2 procent. Daarnaast worden de salarisschalen per 1 januari 2024 opgehoogd, wat neerkomt op een verhoging van 2,5 procent.

De verhogingen komen bovenop een salarisverhoging die al was overeengekomen in een eerder akkoord. Daarmee komt de "inkomensverbetering" volgens het ministerie uit op gemiddeld 11,5 procent.

Belangrijke vraagstukken

"De enorme werkdruk, de krappe arbeidsmarkt en de hoge inflatie zijn van grote invloed op de inzet, werkomstandigheden en koopkracht van politiemedewerkers. Partijen zijn daarom vroegtijdig met elkaar in overleg gegaan om te komen tot goede en passende afspraken en daarover tijdig duidelijkheid te bieden aan de politiemedewerkers", meldt het ministerie in een persbericht.

Ook is er afgesproken dat er tijdens de cao-periode gesproken zal worden over "belangrijke vraagstukken voor de toekomst", zoals een "duurzaam arbeidsvoorwaardenpakket" waarin onder meer oog is voor "een betere spreiding van de belasting van onregelmatig werk voor medewerkers". Ook het onderwerp vervroegd uittreden wordt daarin meegenomen.

Zekerheid

"We vragen veel van politiemensen. Dag in dag uit zetten politiemensen zich keihard in voor onze veiligheid", aldus minister Dilan Yeşilgöz (J&V). "De zekerheid die de politie de samenleving biedt, moeten wij ook aan politiemensen bieden. Dit onderhandelaarsakkoord tussen de bonden, de politie en het ministerie biedt politiemensen de komende jaren zekerheid. Dit is belangrijk in een tijd waarin er veel van de politie wordt gevraagd terwijl het uitbreiden van het aantal agenten nog steeds gaande is. Met het onderhandelaarsakkoord toont de politie zich ook een aantrekkelijke werkgever."

Politiebonden leggen het akkoord vanaf 23 november voor aan hun leden.

Meer uit Binnenland

Politie veegt rotonde met anti-azc-betogers leeg in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.

4 uur geleden
Koningspaar sluit 5 mei-concert swingend af met latinmuziek

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.

5 uur geleden
Spanje zal cruiseschip Hondius ontvangen op Canarische Eilanden

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.

5 uur geleden
Oceanwide verwacht evacuatie drie opvarenden Hondius woensdag

VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.

8 uur geleden
Britse premier wil landgenoten op Hondius helpen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.

10 uur geleden
Ministerie: drie opvarenden Hondius worden naar Nederland gehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.

11 uur geleden
WHO: ziekste patiënten naar Nederland voor behandeling

GENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.

12 uur geleden