Nieuwe Pokémon-games zorgen voor recordverkoop Nintendo
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe Pokémon-games voor de Nintendo Switch zorgen voor verkooprecords bij het Japanse bedrijf achter de games en de console. In de eerste drie dagen dat de game op de markt is, werden wereldwijd al tien miljoen exemplaren verkocht.
Nintendo bracht Pokémon Scarlet en Violet op 18 november tegelijkertijd uit. Alleen al in Japan werden meer dan 4 miljoen exemplaren verkocht. Daarmee is ook op de Japanse markt sprake van een record. De spellen zijn identiek met uitzondering van de personages en collectibles (verzamelobjecten) in elke versie.
Nintendo haalde in september met het goed ontvangen Splatoon 3 zijn laatste binnenlandse verkooprecord. Inclusief het huidige Pokémon-succes zal Nintendo met een goed gevoel de feestdagenperiode ingaan.
Animal Crossing: New Horizons
Nintendo's Switch-console is nu vijf jaar oud. Met de lancering van nieuwe games denkt Nintendo het desondanks nog wel even vol te kunnen houden met de relatief oude console.
De game Animal Crossing: New Horizons was de grote hit tijdens de coronapandemie, toen mensen gedwongen thuis moesten blijven en de vraag naar thuisvermaak en games toenam. Maar de nieuwste Splatoon- en Pokémon-games hebben dus voor nog betere verkopen gezorgd. Ter vergelijking: concurrent Sony lanceerde deze maand zijn beste game uit de eigen studio ooit met God of War Ragnarök. Daarvan werden in de eerste week 5,1 miljoen exemplaren verkocht.
Beide Japanse entertainmentgiganten hebben voorzichtige voorspellingen gedaan voor het komende jaar, omdat de vraag in de loop van dit jaar afzwakte. Nintendo verlaagde zijn prognose voor de verkoop van Switch-consoles met een tiende, onder meer door aanhoudende chiptekorten.
Meer uit Financieel
EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
2 uur geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.
4 uur geleden