Nieuwe poging snelheidsrecord schaatser Nuis op donderdag
SAVALEN (ANP) - Het is Kjeld Nuis nog niet gelukt om een nieuw snelheidsrecord op de schaats neer te zetten. Daarvoor is Nuis (32) nu in Noorwegen bij het meer Savalen. Woensdag kwam de schaatser tot 88 kilometer per uur, maar volgens een woordvoerster van sponsor Red Bull werd op deze dag "voornamelijk getest en geoptimaliseerd". Donderdag volgt een nieuwe poging. "We zien nog marge", klinkt het.
Vier jaar geleden kwam Nuis in Zweden tot een recordsnelheid van 93 kilometer per uur. De schaatser van Team Reggeborgh liet eerder weten dat hij nu de grens van 100 wil doorbreken. "Met 99 kilometer per uur ben ik niet tevreden", zei hij.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Het Nederlandse shorttrackteam voor de finale van de olympische aflossing kent geen verrassingen. Bondscoach Niels Kerstholt vervangt Itzhak de Laat zoals verwacht door Melle van 't Wout. Kopman Jens van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons zijn de andere drie rijders.
15 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra Velzeboer en Suzanne Schulting hebben bij de Olympische Spelen de halve finale op de 1500 meter bereikt. Beide Nederlandse rijdsters eindigden in de vijfde kwartfinale bij de eerste drie.
27 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Michelle Velzeboer is op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwartfinale van de 1500 meter. De 22-jarige Nederlandse ging in de laatste ronde onderuit en eindigde daardoor niet bij de eerste drie. Dat was nodig om een ronde verder te mogen.
51 minuten geledenMILAAN (ANP) - Al het vechten is eindelijk beloond voor Antoinette Rijpma-de Jong. De 30-jarige Friezin had al vijf olympische medailles - twee keer zilver, drie keer brons - maar veroverde op de Spelen van Milaan eindelijk die felbegeerde gouden plak op de 1500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.
2 uur geleden