Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe poging dolfijn Zafar uit Amsterdamse haven weg te krijgen

Nieuwe poging dolfijn Zafar uit Amsterdamse haven weg te krijgen

IJMUIDEN (ANP) - Medewerkers van de Stichting SOS Dolfijn proberen zondag opnieuw dolfijn Zafar, die zaterdag in de haven van Amsterdam terecht was gekomen, daar weg te krijgen. De tuimelaar kwam mee met een zeilend vrachtschip vanuit Frankrijk, het dier zwom er drie dagen naast.

Zafar is een bekende alleenlevende dolfijn die normaal voor de kust van het Franse Bretagne leeft. Een poging van SOS Dolfijn hem zaterdag terug te loodsen naar de Noordzee is niet gelukt. "Hij blijft hangen bij het schip waarmee hij is binnengekomen. Hij heeft daar kennelijk toch affiniteit mee, soms zoeken dolfijnen die alleen leven, toch sociaal contact", aldus een medewerkster van SOS Dolfijn. Volgens haar is het dier gezond. Hij heeft ontlasting "dus hij eet ook". Ze spreekt van "een zorgelijke situatie".

Tuimelaars zijn sociale dolfijnen die leven in zout zeewater. De haven is geen natuurlijk leefgebied voor dolfijnen en het water is er brak tot zoet. Dit kan volgens de stichting gezondheidsproblemen veroorzaken. Tuimelaars zijn grote dolfijnen die bijna vier meter kunnen worden. Zafar is ruim drie meter lang.

Bootje

Zondag wordt in eerste instantie geprobeerd het dier met een bootje van SOS Dolfijn richting zee te lokken. Mocht dat niet lukken dan wordt mogelijk gevraagd of het vrachtschip waar het dier mee binnenkwam wil proberen hem weer weg te loodsen, via de sluizen bij de haven van IJmuiden weer terug de Noordzee in.

De stichting roept mensen op niet naar de haven te komen om een glimp van de dolfijn op te vangen, omdat dit de hulpactie kan verstoren.

Meer uit Binnenland

Musicus en componist Tonny Eyk overleden op 85-jarige leeftijd

BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.

5 uur geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

7 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

8 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

9 uur geleden
Quincy Promes blijft in cel, hof wijst verzoek om vrijlating af

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.

10 uur geleden
Kindertelefoon meest gebeld over vrije tijd en seksualiteit

UTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.

10 uur geleden
Promes vraagt hof om vrijlating om voor kinderen te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.

11 uur geleden