Nieuwe piek in aantal immigranten dat VK per boot bereikt
LONDEN (ANP/AFP) - Meer dan zevenhonderd migranten zijn woensdag in het Verenigd Koninkrijk aangekomen, nadat ze in bootjes het Kanaal vanuit Frankrijk hadden overgestoken. Dit is het grootste dagaantal van 2024.
De 711 migranten staken de zeestraat over in veertien bootjes, aldus cijfers van het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken. Het vorige record van 2024 werd op 14 april gevestigd. Toen ging het over 534 migranten. Op 22 augustus 2022 maakten de meeste mensen op één dag de levensgevaarlijke oversteek: 1295. Dit jaar gaat het tot dusver om 8278 mensen. Dat is 34 procent meer dan in dezelfde periode in 2023, meldt nieuwszender Sky News.
De regering van premier Rishi Sunak heeft "het stoppen van de boten" tot een van haar prioriteiten gemaakt. Vorige maand is een wet aangenomen die het mogelijk maakt asielzoekers naar Rwanda uit te zetten. Volgens Sunak heeft dit omstreden plan nu al een afschrikkende werking, omdat sommige illegale immigranten doorreizen naar Ierland. Een succesvolle aanpak van immigratie is extra belangrijk omdat eind dit jaar waarschijnlijk parlementsverkiezingen worden gehouden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht 605 Oekraïense drones te hebben neergehaald. De drones werden onderschept in verschillende regio's en op het geannexeerde schiereiland de Krim.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Israëlische luchtaanval waarbij de Libanese journalist Amal Khalil werd gedood, lijkt een oorlogsmisdaad te zijn geweest, stelt Human Rights Watch (HRW). Ook Amnesty International vindt dat haar dood moet worden onderzocht als oorlogsmisdaad.
57 minuten geledenDAKAR (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo is gestegen tot 3973, waaronder 1801 sterfgevallen, zo bleek woensdag uit overheidsgegevens.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een nieuwe klasse oorlogsschepen die volgens president Donald Trump de ruggengraat moet vormen voor de marine, gaat naar verwachting minstens 50 procent meer kosten dan eerdere schattingen, zo staat in een woensdag gepubliceerd overheidsrapport.
4 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Een van de AI-modellen van Meta heeft tijdens tests voor cybersecurity een ander bedrijf gehackt. Vergelijkbare incidenten kwamen ook al voor bij AI-modellen van Anthropic en OpenAI.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De CIA heeft in het geheim een speciale werkgroep voor Cuba opgericht, meldt The New York Times. Volgens de krant is het doel van de groep druk uitoefenen op de Cubaanse regering, om zo economische, politieke en leiderschapswijzigingen af te dwingen die door president Donald Trump worden geëist, laten bronnen weten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en hun bondgenoten hebben de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) woensdag opgeroepen om bijeen te komen om mogelijke maatregelen te overwegen tegen Nicaragua, wiens regering de oppositie probeert uit te sluiten van de verkiezingen.
7 uur geleden