Nieuwe piek in aantal immigranten dat VK per boot bereikt
LONDEN (ANP/AFP) - Meer dan zevenhonderd migranten zijn woensdag in het Verenigd Koninkrijk aangekomen, nadat ze in bootjes het Kanaal vanuit Frankrijk hadden overgestoken. Dit is het grootste dagaantal van 2024.
De 711 migranten staken de zeestraat over in veertien bootjes, aldus cijfers van het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken. Het vorige record van 2024 werd op 14 april gevestigd. Toen ging het over 534 migranten. Op 22 augustus 2022 maakten de meeste mensen op één dag de levensgevaarlijke oversteek: 1295. Dit jaar gaat het tot dusver om 8278 mensen. Dat is 34 procent meer dan in dezelfde periode in 2023, meldt nieuwszender Sky News.
De regering van premier Rishi Sunak heeft "het stoppen van de boten" tot een van haar prioriteiten gemaakt. Vorige maand is een wet aangenomen die het mogelijk maakt asielzoekers naar Rwanda uit te zetten. Volgens Sunak heeft dit omstreden plan nu al een afschrikkende werking, omdat sommige illegale immigranten doorreizen naar Ierland. Een succesvolle aanpak van immigratie is extra belangrijk omdat eind dit jaar waarschijnlijk parlementsverkiezingen worden gehouden.
Meer uit Buitenland
LEIPZIG (ANP/DPA) - In het onderzoek naar het ontdekte gat in een hek bij de luchthaven van Leipzig zijn twee mannen aangehouden. Dat meldt persbureau dpa op basis van veiligheidsbronnen. Het zou gaan om twee mannen die aan het oefenen waren voor een rij-examen, maar daarbij de controle over het voertuig verloren.
22 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse regering heeft de Iraanse ambassadeur ontboden na de veroordeling van twee mannen die in Duitsland aanslagen zouden hebben voorbereid. "Aanvallen op het Joodse leven en op degenen die het verdedigen, tolereren we niet. Nergens, en zeker niet in Duitsland", stelde het ministerie op X. "Wij veroordelen de activiteiten van Iran in de allerscherpste bewoordingen."
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre houdt de deuren maandag gesloten in verband met een studentenprotest. Dat meldt het Franse kunstmuseum in een bericht op X en op zijn website. Het Franse persbureau AFP meldt dat demonstranten de ingangen van het museum hebben geblokkeerd. Het is niet bekend of het museum de hele dag gesloten blijft.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - Marseille heeft voor maandag een samenscholingsverbod afgekondigd als reactie op de rellen van afgelopen weekend. De stad in het zuiden van Frankrijk is bijzonder zwaar getroffen door het geweld.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat de energiesector in zijn land weer is aangevallen door Rusland. "Alleen al in deze ene nacht raakten meer dan tien energievoorzieningen beschadigd en gingen de lichten uit bij zeker 550.000 families", aldus de president.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Een nieuwe zoektocht naar het vliegtuig van luchtvaartpionier Amelia Earhart heeft het mysterie rond haar verdwijning niet opgelost. Onderzoekers wilden uitzoeken of een mysterieus object op satellietbeelden haar gecrashte toestel was. Dat lijkt niet het geval te zijn geweest.
2 uur geleden