Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe peiling toont verdeeldheid over kandidatuur Biden

Nieuwe peiling toont verdeeldheid over kandidatuur Biden

WASHINGTON (ANP) - Kort voor een van de belangrijkste dagen van de Amerikaanse voorverkiezingen, schetst een nieuwe landelijke peiling een somber beeld voor zittend president Joe Biden. Hij kan in het kiezersonderzoek van The New York Times en Siena College rekenen op de steun van 43 procent van de respondenten, tegenover 48 procent voor de Republikein Donald Trump.

Trump en Biden nemen het later dit jaar naar verwachting tegen elkaar op bij de presidentsverkiezingen. Ze worden gezien als de favorieten in de voorverkiezingen die Democraten en Republikeinen momenteel houden om hun officiële presidentskandidaten te kiezen. Komende week vindt 'Super Tuesday' plaats en dan wordt in veel staten gestemd.

De 81-jarige Biden lijkt moeiteloos de Democratische voorverkiezingen te winnen, maar de nieuwe peiling onder 980 kiezers kan toch alarmbellen doen afgaan bij zijn team. Er komt uit naar voren dat de Democraten erg verdeeld zijn over zijn kandidatuur. Daarnaast denkt minder dan een kwart van de kiezers dat het de goede kant opgaat met hun land.

Presidentsverkiezingen

Biden versloeg Trump (77) vier jaar geleden nog bij de presidentsverkiezingen. Van de respondenten die toen op Trump stemden, zou 97 procent dat nu weer doen. Bij Biden is dat slechts 83 procent. 10 procent van de mensen die hem steunden in 2020, zeggen nu de voorkeur te geven aan oud-president Trump.

De presidentsverkiezingen worden gehouden in november. Uit de peiling komt ook naar voren dat Biden het nog slechter zou kunnen doen als hij bij de presidentsverkiezingen tegenover de Republikein Nikki Haley komt te staan.

In het kiezersonderzoek krijgt zij in zo'n scenario 45 procent van de stemmen, tegenover 35 procent voor de huidige president. De 52-jarige Haley lijkt echter weinig kans te maken om Trump te verslaan bij de voorverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Duizend lichamen terug naar Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.

1 uur geleden
Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

2 uur geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

2 uur geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

3 uur geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

3 uur geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

4 uur geleden
EU-buitenlandchef mist concessies Rusland in vredesplan

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

4 uur geleden