Nieuwe peiling toont verdeeldheid over kandidatuur Biden
WASHINGTON (ANP) - Kort voor een van de belangrijkste dagen van de Amerikaanse voorverkiezingen, schetst een nieuwe landelijke peiling een somber beeld voor zittend president Joe Biden. Hij kan in het kiezersonderzoek van The New York Times en Siena College rekenen op de steun van 43 procent van de respondenten, tegenover 48 procent voor de Republikein Donald Trump.
Trump en Biden nemen het later dit jaar naar verwachting tegen elkaar op bij de presidentsverkiezingen. Ze worden gezien als de favorieten in de voorverkiezingen die Democraten en Republikeinen momenteel houden om hun officiële presidentskandidaten te kiezen. Komende week vindt 'Super Tuesday' plaats en dan wordt in veel staten gestemd.
De 81-jarige Biden lijkt moeiteloos de Democratische voorverkiezingen te winnen, maar de nieuwe peiling onder 980 kiezers kan toch alarmbellen doen afgaan bij zijn team. Er komt uit naar voren dat de Democraten erg verdeeld zijn over zijn kandidatuur. Daarnaast denkt minder dan een kwart van de kiezers dat het de goede kant opgaat met hun land.
Presidentsverkiezingen
Biden versloeg Trump (77) vier jaar geleden nog bij de presidentsverkiezingen. Van de respondenten die toen op Trump stemden, zou 97 procent dat nu weer doen. Bij Biden is dat slechts 83 procent. 10 procent van de mensen die hem steunden in 2020, zeggen nu de voorkeur te geven aan oud-president Trump.
De presidentsverkiezingen worden gehouden in november. Uit de peiling komt ook naar voren dat Biden het nog slechter zou kunnen doen als hij bij de presidentsverkiezingen tegenover de Republikein Nikki Haley komt te staan.
In het kiezersonderzoek krijgt zij in zo'n scenario 45 procent van de stemmen, tegenover 35 procent voor de huidige president. De 52-jarige Haley lijkt echter weinig kans te maken om Trump te verslaan bij de voorverkiezingen.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/RTR) - Nepal werkt weer aan een waarschuwingssysteem voor aardverschuivingen langs de grens met China. Er moeten aardbevingssensoren, camera's en een satellietverbinding komen in de grensplaats Timure, melden twee anonieme overheidsbronnen aan persbureau Reuters. Dat is in het gebied waar vorige week de dodelijke overstroming plaatsvond.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het afgelopen jaar 227 mensen gedood bij aanvallen op vermoedelijke drugssmokkelboten op de Grote Oceaan en in het Caribisch gebied, meldt het Amerikaanse leger. Drie vermoedelijke drugssmokkelaars werden levend gered.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft een rechtbank in New York verzocht de strafzaak tegen hem te seponeren. Hij voerde aan dat hij als staatshoofd van een soeverein land immuun is voor vervolging in de Verenigde Staten.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Ongeveer 20 miljoen kinderen die het internet gebruiken in 21 landen, werden in één jaar tijd blootgesteld aan seksuele uitbuiting of misbruik op digitale platforms. De meeste gevallen deden zich voor op sociale media, zo blijkt uit een nieuw rapport van UNICEF dat donderdag werd gepubliceerd.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP) - Twee Palestijnse tieners zijn woensdag om het leven gekomen bij een aanval van militante Israëlische kolonisten en legereenheden op hun dorp op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied. Dat meldden lokale functionarissen en het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een federale rechter heeft voorkomen dat de regering-Trump een nieuw presidentieel decreet uitvoert dat het aantal personen beperkt dat in aanmerking komt voor staatsburgerschap op grond van geboorteplaats. Het decreet wilde een einde maken aan het verstrekken van paspoorten aan kinderen van wie de ouders doelbewust een kind krijgen in de Verenigde Staten.
6 uur geledenCEUTA (ANP/RTR) - Duizenden inwoners van Ceuta zijn de straat opgegaan uit protest tegen de overheidsaanpak van de migrantencrisis in de Spaanse exclave. Ook elders in Spanje vonden betogingen plaats.
9 uur geleden