Nieuwe peiling toont verdeeldheid over kandidatuur Biden
WASHINGTON (ANP) - Kort voor een van de belangrijkste dagen van de Amerikaanse voorverkiezingen, schetst een nieuwe landelijke peiling een somber beeld voor zittend president Joe Biden. Hij kan in het kiezersonderzoek van The New York Times en Siena College rekenen op de steun van 43 procent van de respondenten, tegenover 48 procent voor de Republikein Donald Trump.
Trump en Biden nemen het later dit jaar naar verwachting tegen elkaar op bij de presidentsverkiezingen. Ze worden gezien als de favorieten in de voorverkiezingen die Democraten en Republikeinen momenteel houden om hun officiële presidentskandidaten te kiezen. Komende week vindt 'Super Tuesday' plaats en dan wordt in veel staten gestemd.
De 81-jarige Biden lijkt moeiteloos de Democratische voorverkiezingen te winnen, maar de nieuwe peiling onder 980 kiezers kan toch alarmbellen doen afgaan bij zijn team. Er komt uit naar voren dat de Democraten erg verdeeld zijn over zijn kandidatuur. Daarnaast denkt minder dan een kwart van de kiezers dat het de goede kant opgaat met hun land.
Presidentsverkiezingen
Biden versloeg Trump (77) vier jaar geleden nog bij de presidentsverkiezingen. Van de respondenten die toen op Trump stemden, zou 97 procent dat nu weer doen. Bij Biden is dat slechts 83 procent. 10 procent van de mensen die hem steunden in 2020, zeggen nu de voorkeur te geven aan oud-president Trump.
De presidentsverkiezingen worden gehouden in november. Uit de peiling komt ook naar voren dat Biden het nog slechter zou kunnen doen als hij bij de presidentsverkiezingen tegenover de Republikein Nikki Haley komt te staan.
In het kiezersonderzoek krijgt zij in zo'n scenario 45 procent van de stemmen, tegenover 35 procent voor de huidige president. De 52-jarige Haley lijkt echter weinig kans te maken om Trump te verslaan bij de voorverkiezingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-minister van Transport Pete Buttigieg (44) zegt dat zijn twee 4-jarige kinderen een etmaal van hem en zijn echtgenoot zijn gescheiden na een valse melding van kindermishandeling. Buttigieg schrijft dat in een bericht op het platform Substack. De autoriteiten concludeerden na onderzoek dat de beschuldiging ongegrond was.
8 uur geledenNANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.
10 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.
14 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.
16 uur geleden