Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe peiling toont verdeeldheid over kandidatuur Biden

Nieuwe peiling toont verdeeldheid over kandidatuur Biden

WASHINGTON (ANP) - Kort voor een van de belangrijkste dagen van de Amerikaanse voorverkiezingen, schetst een nieuwe landelijke peiling een somber beeld voor zittend president Joe Biden. Hij kan in het kiezersonderzoek van The New York Times en Siena College rekenen op de steun van 43 procent van de respondenten, tegenover 48 procent voor de Republikein Donald Trump.

Trump en Biden nemen het later dit jaar naar verwachting tegen elkaar op bij de presidentsverkiezingen. Ze worden gezien als de favorieten in de voorverkiezingen die Democraten en Republikeinen momenteel houden om hun officiële presidentskandidaten te kiezen. Komende week vindt 'Super Tuesday' plaats en dan wordt in veel staten gestemd.

De 81-jarige Biden lijkt moeiteloos de Democratische voorverkiezingen te winnen, maar de nieuwe peiling onder 980 kiezers kan toch alarmbellen doen afgaan bij zijn team. Er komt uit naar voren dat de Democraten erg verdeeld zijn over zijn kandidatuur. Daarnaast denkt minder dan een kwart van de kiezers dat het de goede kant opgaat met hun land.

Presidentsverkiezingen

Biden versloeg Trump (77) vier jaar geleden nog bij de presidentsverkiezingen. Van de respondenten die toen op Trump stemden, zou 97 procent dat nu weer doen. Bij Biden is dat slechts 83 procent. 10 procent van de mensen die hem steunden in 2020, zeggen nu de voorkeur te geven aan oud-president Trump.

De presidentsverkiezingen worden gehouden in november. Uit de peiling komt ook naar voren dat Biden het nog slechter zou kunnen doen als hij bij de presidentsverkiezingen tegenover de Republikein Nikki Haley komt te staan.

In het kiezersonderzoek krijgt zij in zo'n scenario 45 procent van de stemmen, tegenover 35 procent voor de huidige president. De 52-jarige Haley lijkt echter weinig kans te maken om Trump te verslaan bij de voorverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Paus na kritiek Trump: blijf me uitspreken voor vrede

ALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.

19 minuten geleden
Nederlands defensiebedrijf gaat raketten bouwen met Rheinmetall

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.

1 uur geleden
Europese leiders vieren nederlaag Orbán: ik ben zo blij

BERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.

1 uur geleden
Democraat Californië stopt campagne na beschuldigingen wangedrag

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.

1 uur geleden
'Historische' benoeming: Australië krijgt vrouw als legerleider

CANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.

2 uur geleden
Polen versterkt banden met Zuid-Korea, vooral op defensiegebied

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea en Polen hebben besloten hun banden te versterken, met een grote rol voor defensie. De Poolse premier Donald Tusk zei op bezoek bij de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung dat Zuid-Korea nu na de Verenigde Staten de belangrijkste bondgenoot is van Polen, vooral in de defensie-industrie.

2 uur geleden
Fico wil samenwerken met Hongaarse oppositieleider na overwinning

BRATISLAVA (ANP) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft de Hongaarse oppositie gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning. Hij stuurde in een verklaring aan op samenwerking met de nieuwe regering.

2 uur geleden