Nieuwe peiling toont verdeeldheid over kandidatuur Biden
WASHINGTON (ANP) - Kort voor een van de belangrijkste dagen van de Amerikaanse voorverkiezingen, schetst een nieuwe landelijke peiling een somber beeld voor zittend president Joe Biden. Hij kan in het kiezersonderzoek van The New York Times en Siena College rekenen op de steun van 43 procent van de respondenten, tegenover 48 procent voor de Republikein Donald Trump.
Trump en Biden nemen het later dit jaar naar verwachting tegen elkaar op bij de presidentsverkiezingen. Ze worden gezien als de favorieten in de voorverkiezingen die Democraten en Republikeinen momenteel houden om hun officiële presidentskandidaten te kiezen. Komende week vindt 'Super Tuesday' plaats en dan wordt in veel staten gestemd.
De 81-jarige Biden lijkt moeiteloos de Democratische voorverkiezingen te winnen, maar de nieuwe peiling onder 980 kiezers kan toch alarmbellen doen afgaan bij zijn team. Er komt uit naar voren dat de Democraten erg verdeeld zijn over zijn kandidatuur. Daarnaast denkt minder dan een kwart van de kiezers dat het de goede kant opgaat met hun land.
Presidentsverkiezingen
Biden versloeg Trump (77) vier jaar geleden nog bij de presidentsverkiezingen. Van de respondenten die toen op Trump stemden, zou 97 procent dat nu weer doen. Bij Biden is dat slechts 83 procent. 10 procent van de mensen die hem steunden in 2020, zeggen nu de voorkeur te geven aan oud-president Trump.
De presidentsverkiezingen worden gehouden in november. Uit de peiling komt ook naar voren dat Biden het nog slechter zou kunnen doen als hij bij de presidentsverkiezingen tegenover de Republikein Nikki Haley komt te staan.
In het kiezersonderzoek krijgt zij in zo'n scenario 45 procent van de stemmen, tegenover 35 procent voor de huidige president. De 52-jarige Haley lijkt echter weinig kans te maken om Trump te verslaan bij de voorverkiezingen.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP) - Door een aanval op een gevangenis in het noordwesten van Jemen zijn negen gevangenen om het leven gekomen. Dat meldde een functionaris van de Houthi's dinsdag tegen persbureau Saba, dat door de door Iran gesteunde beweging wordt gecontroleerd.
17 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha dreigen de 6000 inwoners van een door Rusland bezette stad om te komen van de honger en de kou. Hij stelt dat de Russen geen humanitaire hulp toelaten in Olesjky, een plaats in de zuidelijke regio Cherson.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Piotr Serafin (Begroting) heeft een sterk gevoel van déjà-vu tijdens de onderhandelingen over de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Dat zei hij dinsdag tijdens een overleg van EU-lidstaten, waar ministers van Europese Zaken hun standpunten over dat budget nogmaals uiteenzetten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie die naar New York is gereisd voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, is bereid tot indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten over de Straat van Hormuz. Iran zou volgens een functionaris de Straat van Hormuz binnen zeven dagen kunnen heropenen als de Amerikanen hun blokkade opheffen en de militaire druk op het land wegnemen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense energiebedrijf Naftogaz zegt dat een olie- en gasinstallatie in de centrale regio Poltava kritieke schade heeft opgelopen door een Russische aanval. Daarbij zouden ballistische raketten zijn ingezet.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat de Verenigde Staten hebben geweigerd om een visum te verlenen aan onderminister van Buitenlandse Zaken Aleksandr Alimov. Hij had de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York willen bijwonen, maar kreeg daar geen toestemming voor. Het Kremlin spreekt van een "onvriendelijke actie".
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - De grote natuurbranden van de afgelopen weken in Indonesië hebben voor ademhalingsproblemen gezorgd bij meer dan 170.000 mensen, meldt het ministerie van Gezondheid. Door de branden op de eilanden Borneo, Sumatra en Papoea is op veel plekken een giftige smog ontstaan.
1 uur geleden