Nieuwe partijvoorzitter SGP wil open cultuur
DEN HAAG (ANP) - De SGP-top wil Dick van Meeuwen als nieuwe partijvoorzitter. Een open cultuur binnen de orthodox-christelijke partij is een van zijn speerpunten, aldus de partij in een persverklaring. Het congres stemt volgende maand over de voordracht van het hoofdbestuur.
Van Meeuwen neemt het roer over na een onrustige periode binnen de Staatkundig Gereformeerde Partij. Vorig jaar trad partijvoorzitter Peter Zevenbergen op na een slepende discussie over zijn wachtgeldregeling. Daarna stapten nog twee bestuurders op uit onvrede over de behandeling van Zevenbergen.
Zevenbergen werd opgevolgd door interim-voorzitter Maarten van Leeuwen. Die kreeg weer te maken met een conflict binnen de stichting Vormingsactiviteiten Oost-Europa (VOE), die voor de partij internationale activiteiten organiseert. Een medewerker repte van een intimiderende werksfeer.
Een onderzoekscommissie had later scherpe kritiek op de manier waarop het bestuur met dat laatste conflict is omgegaan. Het hoofdbestuur liet in een reactie weten aan een "opener partijcultuur" te gaan werken waarin meningsverschillen bespreekbaar zijn. Aan dat beleid mag Van Meeuwen verder vorm gaan geven.
Van Meeuwen was van 1988 tot 2011 lid van de gemeenteraad van Sliedrecht. Sinds 2015 is hij lid van de partijadviesraad van de SGP.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma verwacht een "positieve grondhouding" van de Europese Commissie als het gaat om een nieuwe uitzondering die Nederlandse boeren ruimte geeft meer mest uit te rijden. Dat zei de demissionaire BBB-minister vrijdag voor het begin van de ministerraad. Ze legt een verband tussen de mestregels en een internationaal handelsverdrag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Hoge verkeersboetes blijven nodig om "de politie, de brandweer en andere veiligheidsvraagstukken" te betalen. Dat zei demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. "Het zijn hoge boetes, dat erken ik. Dat heeft enerzijds te maken met het naleven van de verkeersregels, en anderzijds met een financieringsvraagstuk dat we hieruit betalen."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ruben Brekelmans heeft "grote vraagtekens" bij "een aantal elementen" van het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne. Welke punten dat precies zijn, wilde de demissionaire VVD-bewindsman niet zeggen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat kijken wat de gevolgen zijn als het bedrijf Solvinity, dat onder meer een belangrijke rol speelt bij het gebruik van DigiD, wordt overgenomen door een Amerikaans bedrijf. Het Amerikaanse bedrijf Kyndryl staat op het punt Solvinity over te nemen, meldde de Autoriteit Consument & Markt vrijdag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig ASML-topman Peter Wennink maakt zich zorgen over het tempo waarin elders in de wereld wordt ingespeeld op grote maatschappelijke veranderingen, zoals digitalisering, vergrijzing, oplopende zorgkosten en de energietransitie. Europa en Nederland blijven daarbij achter, zei hij voor aanvang van een gesprek met informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.
1 dag geleden