Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe opzet Eredivisie voor voetbalsters zonder play-offs

Nieuwe opzet Eredivisie voor voetbalsters zonder play-offs

ZEIST (ANP) - De Eredivisie Vrouwen krijgt weer een nieuwe opzet. Met ingang van komend seizoen vervallen de play-offs. De negen voetbalclubs die meedoen, spelen allemaal drie keer tegen elkaar en gaan ook strijden om periodetitels.

De Eredivisie Vrouwen bestaat nu nog uit acht clubs (ADO Den Haag, Ajax, vv Alkmaar, Excelsior, sc Heerenveen, PEC Zwolle, PSV en FC Twente), maar Feyenoord komt daar volgend seizoen bij. Mede als gevolg van de uitbreiding van de competitie heeft de KNVB, in samenspraak met de negen clubs, hiervoor een nieuwe opzet gemaakt. Daarbij is ook gekeken naar de vrouwencompetities in andere landen. Het spelen van meer wedstrijden is volgens de betrokken partijen cruciaal om het gat met buitenlandse topcompetities, zoals die in Duitsland en Engeland, te verkleinen.

Dit seizoen spelen alle clubs twee keer tegen elkaar, gevolgd door play-offs tussen de top 4 om de landstitel en play-offs tussen de nummers 5 tot en met 8 van de ranglijst. In plaats van play-offs komen er nu periodetitels. De winnaars van de drie periodes spelen na afloop van de competitie samen met de kampioen in een knock-outsysteem om de Eredivisie Cup. Dit toernooi, dat wordt gehouden naast de KNVB-beker, werd dit jaar via een zogeheten laddersysteem afgewerkt. Ajax won in april de tweede editie van de Eredivisie Cup.

De Eredivisie Vrouwen telt in het nieuwe jaar vanwege het oneven aantal clubs 27 speelrondes. Iedere club speelt 24 wedstrijden. De stand op de ranglijst nadat alle clubs twee keer tegen elkaar hebben gespeeld, is bepalend voor de verhouding van thuis- en uitwedstrijden in de derde serie. Over twee jaar wordt het nieuw gekozen competitiemodel geëvalueerd.

Meer uit Voetbal

RKC verslaat Roda JC na strafschoppen en treft Willem II

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.

13 uur geleden
Iraanse bond haalt uit naar FIFA, wil voorwaarden aan WK-deelname

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

16 uur geleden
Voetbalsters BK Häcken winnen eerste editie Europa Cup

GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.

17 uur geleden
Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

19 uur geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

20 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

21 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

21 uur geleden