Nieuwe opzet Eredivisie voor voetbalsters zonder play-offs
ZEIST (ANP) - De Eredivisie Vrouwen krijgt weer een nieuwe opzet. Met ingang van komend seizoen vervallen de play-offs. De negen voetbalclubs die meedoen, spelen allemaal drie keer tegen elkaar en gaan ook strijden om periodetitels.
De Eredivisie Vrouwen bestaat nu nog uit acht clubs (ADO Den Haag, Ajax, vv Alkmaar, Excelsior, sc Heerenveen, PEC Zwolle, PSV en FC Twente), maar Feyenoord komt daar volgend seizoen bij. Mede als gevolg van de uitbreiding van de competitie heeft de KNVB, in samenspraak met de negen clubs, hiervoor een nieuwe opzet gemaakt. Daarbij is ook gekeken naar de vrouwencompetities in andere landen. Het spelen van meer wedstrijden is volgens de betrokken partijen cruciaal om het gat met buitenlandse topcompetities, zoals die in Duitsland en Engeland, te verkleinen.
Dit seizoen spelen alle clubs twee keer tegen elkaar, gevolgd door play-offs tussen de top 4 om de landstitel en play-offs tussen de nummers 5 tot en met 8 van de ranglijst. In plaats van play-offs komen er nu periodetitels. De winnaars van de drie periodes spelen na afloop van de competitie samen met de kampioen in een knock-outsysteem om de Eredivisie Cup. Dit toernooi, dat wordt gehouden naast de KNVB-beker, werd dit jaar via een zogeheten laddersysteem afgewerkt. Ajax won in april de tweede editie van de Eredivisie Cup.
De Eredivisie Vrouwen telt in het nieuwe jaar vanwege het oneven aantal clubs 27 speelrondes. Iedere club speelt 24 wedstrijden. De stand op de ranglijst nadat alle clubs twee keer tegen elkaar hebben gespeeld, is bepalend voor de verhouding van thuis- en uitwedstrijden in de derde serie. Over twee jaar wordt het nieuw gekozen competitiemodel geëvalueerd.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden