Nieuwe opzet Eredivisie voor voetbalsters zonder play-offs
ZEIST (ANP) - De Eredivisie Vrouwen krijgt weer een nieuwe opzet. Met ingang van komend seizoen vervallen de play-offs. De negen voetbalclubs die meedoen, spelen allemaal drie keer tegen elkaar en gaan ook strijden om periodetitels.
De Eredivisie Vrouwen bestaat nu nog uit acht clubs (ADO Den Haag, Ajax, vv Alkmaar, Excelsior, sc Heerenveen, PEC Zwolle, PSV en FC Twente), maar Feyenoord komt daar volgend seizoen bij. Mede als gevolg van de uitbreiding van de competitie heeft de KNVB, in samenspraak met de negen clubs, hiervoor een nieuwe opzet gemaakt. Daarbij is ook gekeken naar de vrouwencompetities in andere landen. Het spelen van meer wedstrijden is volgens de betrokken partijen cruciaal om het gat met buitenlandse topcompetities, zoals die in Duitsland en Engeland, te verkleinen.
Dit seizoen spelen alle clubs twee keer tegen elkaar, gevolgd door play-offs tussen de top 4 om de landstitel en play-offs tussen de nummers 5 tot en met 8 van de ranglijst. In plaats van play-offs komen er nu periodetitels. De winnaars van de drie periodes spelen na afloop van de competitie samen met de kampioen in een knock-outsysteem om de Eredivisie Cup. Dit toernooi, dat wordt gehouden naast de KNVB-beker, werd dit jaar via een zogeheten laddersysteem afgewerkt. Ajax won in april de tweede editie van de Eredivisie Cup.
De Eredivisie Vrouwen telt in het nieuwe jaar vanwege het oneven aantal clubs 27 speelrondes. Iedere club speelt 24 wedstrijden. De stand op de ranglijst nadat alle clubs twee keer tegen elkaar hebben gespeeld, is bepalend voor de verhouding van thuis- en uitwedstrijden in de derde serie. Over twee jaar wordt het nieuw gekozen competitiemodel geëvalueerd.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
11 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
14 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
17 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
19 uur geleden